Митрополит Запорізький та Мелітопольський УПЦ МП Лука, який потрапив санкційного списку РНБО, заявив про те, що його викликали на допит. Причина – дописи в його Телеграм-каналі.

Митрополит Лука заявив, що йому намагаються “закрити рота” через нібито розповсюдження релігійної ворожнечі.

“Сьогодні нам намагаються “закрити рота”. Мене викликають сьогодні на допит. Нібито мій Телеграм-канал “Лекарь.zp” розповсюджує чи сприяє розповсюдженню релігійної ворожнечі. Хто читав мій канал, скажуть мені хоча б одне дурне чи грубе слово, яке там написане? В тому то і річ, що не знайдуть. Але є ті, хто невдоволений. Чому? Бо слово Боже пече”, – сказав він.

Лука додав, що є грішною людиною, але користується саме церковною, канонічною лексикою і називає все своїми іменами.

У своєму зверненні він не уточнив, хто саме його викликав на допит, але відео назвав “коментар Митрополита Запорізького та Мелітопольського Луки відносно виклику на допит у поліцію”. Офіційних коментарів правоохоронців наразі немає.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Нагадаємо, в грудні минулого року Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти семи священнослужителів Української православної церкви. Серед них – митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука. Митрополит Лука вже відреагував на введені проти нього санкції. У своєму телеграм-каналі він зазначив, що рішення РНБО не є для нього сюрпризом і закликав молитись.