28 серпня 2023 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулася урочиста Божественна літургія з нагоди 950-річчя з часу заснування Успенського собору та свята Успіння Пресвятої Богородиці. Під проводом Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійшого Митрополита Епіфанія співслужили високопреосвященні й преподобні архієреї Української Православної Церкви. Віряни зі всієї країни вшанували цей особливий день як символ об’єднаності та вдячності Богу

950 років Успенському собору: День святкування та подяка

В день свята Успіння Пресвятої Богородиці та з нагоди 950-річчя з часу закладення Успенського собору Божественну літургію у ньому 28 серпня 2023 року Божого очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, митрополит Білоцерківський Євстратій, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Богородчанський Феогност, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, єпископ Васильківський Єфрем, виконуючий обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій та численне духовенство.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Серед присутніх на Божественній літургії в цей історичний день мав надзвичайну честь співслужити Предстоятелю автокефальної УПЦ (ПЦУ) Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію – намісник ставропігійної парафії Святих Жон-Мироносиць с.Почапинці, Тернопільської області митрофорний протоієрей Роман Будзинський.

Урочисто автокефальною УПЦ (ПЦУ) в цей день було вшановано 950-річчя Успенського собору, символу духовної сили та об’єднання вірян. Блаженнійший Митрополит Епіфаній підкреслив значення цього історичного моменту і відзначив можливість поділити радість свята разом з вірянами та всією повнотою Української Церкви.

Віряни вшановували цей день як незабутню можливість висловити подяку Богові та спільноті за їхню віру і згуртованість. Отець Роман Будзинський, намісник ставропігійної парафії Святих Жон-Мироносиць, поділився своїми враженнями, відзначивши особливий характер цього свята та значущість бути частинкою православної родини.

День святкування Успіння Пресвятої Богородиці та відзначення 950 років Успенського собору став важливим моментом для української духовної спадщини. Громада висловила свою вдячність, віру та почуття об’єднаності в цей особливий день.

Джерело: Ставропігійна парафія святих Жон-Мироносиць УПЦ(ПЦУ)