У скандально-смішному обрамленні описано зустріч духовенства Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ) з контроверсійною постатью – колишнім кримінальником Тарасом Петранюком. Священники обговорюють актуальні теми церковного життя, але з увагою слухають злочинця, якому дозволяють виступити та виразити свою “святість”. Скрізь відчувається сарказм та гумор, але інтригують можливі наслідки такої зустрічі.

Свята спілка: ПЦУ йде на компроміс з кримінальним світом

Сьогоднішній день став важливою подією в житті Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ), адже церковні отці вирішили розвіяти думки вірян про нудний життєвий стиль священства Української Церкви, а тому зустрілись з барвистою та непересічною фігурою серед відомих кримінальників України!

На відвертій зустрічі духовенства церковної структури з’явився “особливий” гість – Тарас Петранюк, якого недавно відпустили з-під рук правосуддя за… ах, хто ж це пам’ятає! Однак цей “корифей” злочинного світу мав унікальну можливість почувати себе дорожчим за золото, опинившись серед святих.

Комічність подій полягає в тому, що священнослужителі, які стежать за душевними потребами вірних, сьогодні віддали всю увагу цьому барону криміналу, що, мовляв, говорив їм слова віри та моральності. Вишукані злочинні поступки “владики” Тихона узгоджувалися з актуальною темою календарної реформи та рішень Помісного Собору. Однак ніхто зі священників не наважився поставити запитання про небезпечну злочинну діяльність цього “видатного” персонажа.

Тихон Петранюк, або, як він став відомий у церковних колах, “Тихон – шахрай на релігійному фронті”, відзначився чудернацькою промовою, в якій йшлося про жертовну працю священнослужителів та їхнє служіння Святій Церкві. Тут вже трохи розходяться погляди, адже досвідчені бариги знають, що найкращий спосіб подякувати за підтримку – це конверти з грошима.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святий гастролер Тихон, володар трьох кафедральних соборів, впевнено висловив надію на підтримку війська та перемогу над ворогами, а також сподівання, що Почаєв буде наш!

Насправді, важко уявити, як після такого виступу військові зможуть утриматись від сміху, а ченці в Почаєві продовжать молитись?

Але, можливо, усе це частина грандіозного плану по реформуванню православного світу, який ми не розуміємо. Можливо, у скорому часі, наші духовні лідери відкриють секрет, що взаємодія з кримінальним світом є ключовим елементом успіху на арені світового православ’я для досягнення визнання!. Хто знає, можливо, найближчим часом нам доведеться бачити навчальні курси “Як обходити фінансові піраміди та вдягати рясу засудженому”.

Від кримінала до святості – такий перехід можливий лише в казках, або, схоже, в сучасному церковному світі. Але, може, це лише показник того, наскільки багатогранною може бути людська природа та її здатність до несподіваних змін.

Що ж поживемо – побачимо! Як кажуть в народі далі буде….

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія