Ікона не тільки містить духовне значення, але й є мистецьким шедевром, створеним на основі історичних подій та релігійних та національних традицій. Художник-реставратор Петро Кучерук створив орнамент козацької доби та текст церковним шрифтом на кришці від ящика боєприпасів з Бучі. Ікона з часточкою святого передана в дар громаді парафії святих жінок-мироносиць та буде доступна вірним автокефальної УПЦ/ПЦУ. Ікона також нагадує патріотичний зміст та значення нашої історії та духовного надбання, які потрібно передати наступним поколінням.

Історичні та культурні значення унікальної ікони зі святими мощами Нектарія Егінського для вірних Тернопільщини

Унікальна ікона зі святими мощами грецького святого Нектарія Егінського прибула на Тернопільщину та буде доступна вірним для поклоніння в храмі святих жінок-мироносиць. Ікона є не тільки духовною святинею, але й мистецьким шедевром, що поєднує в собі історичні події, релігійний та національний зміст у своєму оформленні. Базовим елементом є кришка від ящика боєприпасів, знайденого в Бучі. На обидва боки ікони Нектарія нанесені слова старовинної козацької молитви, яку виголосив на Великдень цього року президент України Володимир Зеленський. Відомий київський художник-реставратор Петро Кучерук виконав орнамент козацької доби та текст церковним шрифтом.

Ікона з часточкою святих мощей Нектарія Егінського передана в дар громаді парафії святих жон-мироносиць головою Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнійшого Митрополита Мефодія” Наталею Шевчук з нагоди престольного празника. Ця духовна святиня буде доступна вірним автокефальної УПЦ/ПЦУ та завжди перебуватиме у святому храмі Української Церкви для піднесення молитов та промовляння давніх слів за Україну. Ікона також передає патріотичний зміст, нагадуючи про те, що ми повинні пишатися нашою історією, традиціями та духовним надбанням, яке має бути передано наступним поколінням.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія