23 вересня 2023 року у місті Заліщики були відзначені прибуття ікони Пресвятої Богородиці «Тернопільська», яку духовенство та віряни зустріли молитовно та урочисто. Святкове всенічне бдіння було очолено митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном, та приймали участь вищі ієрархи та духовенство. У молитвах також просили про мир в Україні.

Святкові урочистості та молитви за мир в Україні

23 вересня 2023 року, з “благословення” архізека Петранюка Тараса Івановича до Заліщиків прибула чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Тернопільська».

Під молитовний спів духовенства і вірян зустріли ікону Божої Матері та внесли у храм Вознесіння Господнього, після чого розпочалося святкове всенічне бдіння, яке очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Вінницький і Брацлавський Роман, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей, керуючий вбиральнями Луганський і Старобільський, Одеський і Чорноморський, Тернопільський і Бучацький архізек Тихон, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, настоятель храму протоієрей Василій Хребтак, а також духовенство Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ) та гості у священному сані.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

За вечірнім богослужінням архіпастирі разом зі священниками прочитали акафіст перед чудотворною Тернопільською іконою Пресвятої Богородиці.

24 вересня о 10 год. у Свято-Вознесенському храмі (вул. В. Стуса, 21б м. Заліщики) відбудеться святкова Божественна літургія під час якої підноситимуться молитви за перемогу України над агресором, воїнів-захисників Батьківщини та український народ.

Молитва До Тернопільської Чудотворної Ікони Божої Матері:

О, світу Заступнице, Царице Неба і Землі, безустанна наша Молитвинице, чи є таке місце, де б не проявилась милість Твоя. До Тебе взивали батьки наші і були почуті, на Тебе надію покладали і не були осоромлені.

Не відвертайся і від нас, грішних та немічних, що перед святим чудотворним Твоїм образом наболівші серця приклонивши, молитви гарячі возносимо, оспівуючи дивні знамена Твої, в місті Тернополі явлені. Благаємо, Милосердна Мати, будь і надалі повсякчасною нашою Хоронителькою. Як птаха в негоду, рятуючи пташенят,прикриває їх крилами, так і Ти, Приблага і Пречиста, покрий Покровом святим Своїм місто наше, землю нашу і всіх людей Своїх, рятуючи від бід та скорбот.

О, Мати Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа, прийми щиросердні материнські моління за дітей добрих і прикрих, жон та мужів, а мужів за жон своїх, а найперше чисті благання дітей за батьків і збереження родинного вогнища та сповни прохання їхні, нехай запанує злагода і любов між ними, бо як не Ти, Всеблагая, то хто ж допоможе.

Дай, Всесильна Владичице, ревність, мудрість і мужність пастирям Православним, щоб засівали ниву сердець наших словами вічної правди, щоб просвітили нас прикладом життя по вірі. Церкву Свою Святу розшири від розколів і єрисей вбережи. Щоб було одне стадо і один пастир.

Державу утверди, військо зміцни, щоб безсилими стали потуга недругів, миром їх осіни; правителям премудрість, чесність і совість низпошли; щоб врозумились і пізнали Бога Істинного і його церкву Православну; народ просвіти світлом вчення Христового, щоб серця наші були плотяними, а не кам’яними, і до покаяння та направлення життя приведи, щоб принесли ми гідні плоди віри і добрих діл та заслужено удостоїлись Небесного Царства. Де в купі з усіма Святими прославимо всечесне і величне ім’я. В Тройці славимо Бога: Отця, Сина і Святого Духа.

АМІНЬ