Ненависть до інших може здатися потужною емоцією, але вона є деструктивною та руйнівною для людини та суспільства. Замість цього, людина повинна керуватися любов’ю в своєму житті та вчинках, оскільки вона допомагає знаходити спокій та порозуміння. Крім того, любов захищає нас від руйнівної сили власних гріхів та отрути ненависті й гніву. Тому, замість знищення ворогів, керуймося любов’ю та захищаймо тих, кого любимо.

Сила любові над ненавистю та гнівом: чому вибір любові є ключем до задоволеного життя – Митрополит Епіфаній

Нерідко люди помилково звертаються до ненависті й гніву як до джерела сили. Ненависть до суперника, ворога здається настільки потужною емоцією, що людина – несвідомо – може обрати її за основу для усього, що робитиме надалі, відправну точку для кожного свого вчинку, фундамент, на якому «будуватиме» себе та майбутнє, обране нею.

Все, що зведене на ненависті, може навіть видаватися міцним і надійним, – але насправді така конструкція буде максимально крихкою й хиткою, і не витримає життєвих випробувань. Ненависть, спрямована на інших, деструктивна та руйнівна в самій своїй суті. Безперечно, вона може допомогти подолати певні життєві труднощі, але тим, хто користуватиметься ненавистю як інструментом, вона завдасть набагато більшої шкоди, аніж користі. Це отрута, яка розкладає людину й суспільство зсередини, і про це писав Цар Соломон: «Ненависть збуджує розбрати, але любов покриває всі гріхи» (Притч. 10: 12).

Саме любов’ю людина має керуватися у своєму житті, у кожному своєму вчинкові. У любові ми знаходимо порозуміння та спокій. Кожен вірний знає, що Бог є Любов, і хіба не дивно в житті, у своїх словах і вчинках покладатися на щось інше, але не на Нього?

Любов покриває всі гріхи… Ці слова не означають, що любов приховує наші гріхи від Господа – адже Йому все відкрито і все відомо. Любов – коли ми справді любимо й чинимо відповідно до нашої любові, — захищає в першу чергу нас самих від руйнівної сили власних гріхів, захищає від отрути ненависті й гніву.

Той, хто знищує ворога, бо ненавидить його – не встоїть.
Але хто захищає те і тих, кого любить – здобуде перемогу і справедливий мир.

Тож керуймося любов’ю, а не ненавистю, і нехай буде з нами Боже благословення!