Три роки позбавлення волі з випробувальним терміном два роки, а впродовж року без права обіймати керівні посади у релігійних організаціях. Такий вирок винесла суддя Ленінського райсуду Кропивницького Світлана Льон для екскерівника Кіровоградської єпархії української православної церкви Петра Губеня і секретаря єпархії Романа Кондратюка.

Знімати обличчя Петра Губеня та Романа Кондратюка захисник Сергій Галушко заборонив. Прокурор Сергій Ожог зачитав матеріали справи.

“На початку вересня 2021 року секретар Кіровоградської єпархії Кондратюк, за вказівкою очільника Кіровоградської єпархії Петра Губеня, з метою розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті розпочав пошук, вивчення та звантаження з інтернет-мережі духовної літератури російського видавництва. Це книги “Русская церковь на страже православия в ХХІ веке”, “Вклад в диалог украинской автокефалии”, “Украинский церковный вопрос”, “Современный украинский вопрос”, “Правила церквей и едиснтво церкви”. 14 грудня 2021 року в приміщенні свого робочого кабінету Кіровоградської єпархії УПЦ під час засідання благочинних презентував присутнім цю літературу”.

Визнали провину. У Кропивницькому оголосили вирок екс-керівнику та секретарю Кіровоградської єпархії УПУ
Прокурор Сергій Ожог. 

Після цього прокурор опитав підозрюваних. “Чи розумієте ви причинно-наслідковий зв’язок, що був пов’язаний з вашими діями щодо розповсюдження цих книг?”, – запитав Сергій Ожог. – “Я визнаю свою провину, а більше говорити нічого не буду”, – відповів Петро Губень.

Прикро, що так сталось, сказав Роман Кондратюк, відповідаючи на те ж саме запитання. Свою вину повністю визнав. Прокурор просив суд визначити покарання для обох священнослужителів у вигляді позбавлення волі на три роки зі звільненням від його відбування на два роки впродовж іспитового терміну. Також заборонити обіймати керівні посади у релігійних організаціях впродовж року. Захисник підозрюваних Сергій Галушко з пропозицією прокурора погодився частково.

“Погоджуюсь щодо міри покарання. Однак заперечую проти обмеження права обіймати посади строком на один рік. Я прошу врахувати те, що дії моїх підзахисних жодних чином не спричинили будь-яких негативних наслідків”.

Визнали провину. У Кропивницькому оголосили вирок екс-керівнику та секретарю Кіровоградської єпархії УПУ
Суддя Світлана Льон. 

За півтори години суддя Світлана Льон оголосила вирок: “Призначити покарання у вигляді трьох років позбавленням волі з позбавленням права обіймати керівні посади в релігійних організаціях України строком на один рік. Звільнити Губеня Петра Івановича від відбування покарання з випробувальним строком на два роки, поклавши на засудженого обов’язки – періодично з’являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробацій”.

Таке ж покарання суддя призначила Роману Кондратюку. Ухвалу судді захисник священнослужителів коментувати відмовився. 

На оскарження рішення в апеляційному суді мають 30 днів.

Колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ Іоасафа (Петра Губеня) і секретаря Романа Кондратюка підозрювали у розпалюванні релігійної ворожнечі. Про це працівники СБУ повідомили у грудні 2022 року. Роману Кондратюку – у січні 2023. 

Наприкінці жовтня Служба безпеки України провела обшуки у керівництва УПЦ Московського патріархату у Кіровоградській області. Знайшли листування митрополита Кіровоградського і Новомиргородського з патріархом московським Кирилом та виготовлені у Росії антиукраїнські книжки.

23 листопада стало відомо, що Синод Української православної церкви звільнив митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа від керування Кіровоградською єпархією.