На церковному календарі 4 грудня. У цей день всі християни відзначають свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Перший християнське свято зими. Введення прийшло – зиму принесло.

Сьогодні Діва, що вводиться в храм, являє нам ясно благу волю Божу і сповіщає нам про Христа, який врятує всіх людей, і ми звертаємося до неї: «Радуйся виконавиця творчого промислу». Символ чистоти, цнотливості, дівоцтва. Сніг, що покриває в цю пору землю, очищає і лікує гріх та бруд навколишньої дійсності, немов справжня нетлінна основа життя проступає під білим покривом, як відображення на землі життя розумної святий небесної. Сама природа вводить нас в таємничий сяючий храм.

Свято Введення в храм в писанні не міститься. Воно прийшло до нас з переказів.

Писання оповідає нам історію народження і життя на землі Діви Марії. Отже… в Єрусалимі жили благочестиві заможні люди Іоаким і Ганна. У них довго не було дітей. Після старанних молитов, вони отримали одкровення від Бога про народження дитини. І сказала Ганна: «Якщо буде у мене дитя, віддам його в дар Господу». І народилася дівчинка, назвали її Марія, Маріам, що означає висока, піднесена, а мати її звали Ганна, що означає благодать. Марія – дитя благодаті.

Місця, пов’язані з її народженням та життям і нині шануються в Єрусалимі. Тут у золотих воріт старого міста зустрілися й поцілувалися Іоаким і Ганна.. На північ за овечими воротами височіла базиліка святої Ганни, споруджена хрестоносцями в 12 столітті над залишками того будинку, де народилася Марія. У крипті храму збереглося місце її народження. Ці камені, ця земля пам’ятає її перші дитячі кроки.

Читати далі…