Як раніше, ми обіцяли в попередній публікації: БИТВА ЕКСТРАСЕНСІВ ПЕРЕРОСЛА В БОЇ БЕЗ ПРАВИЛ АБО РЕЦЕДИВ ВЛАДИКИ ТИХОНА пропонуємо вашій увазі – короткий коментар нашого земляка, Владики Кирила (Михайлюка) щодо подій, які мали місце на Тернопільщині, а саме в церкві Успіння Пресвятої Богородиці, що в селі Винятинці, Заліщицького району, де священнослужителі Тернопільської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви під проводом бувшого Архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона (Петранюка) влаштували церковну баталію в храмі з прихожанами та настоятелем церкви Успіння Пресвятої Богородиці Іваном (Бойко).

Оскільки правоохоронці вже відкрили два кримінальних провадження: за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень та за перешкоджання проведенню релігійного обряду, ми попросили прокоментувати події, що відбулися в ТЄ УАПЦ Преосвященнішого Єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила (Михайлюка) ексклюзивно телефоном із Закарпатської Єпархії. До вашої уваги пряма мова.

Владика Кирил: «Це якійсь дурдом, знаєте, з каждим дньом всьо більше, знаєте, та й більше, та й більше. Ніби працюють на те, щоб розвалити, я не знаю що, щось дуже, знаєте, щось дуже, знаєте.

Я Йому казав в очі, шо дайте мене тимчасово, я створював то-то, коротче, я наведу порядок, потім когось нормального там, керівника, коротче, дасте. Він не захотів, тепер, знаєте, вони довели до маразму, розумієте, і тим більше, шо там ті, знаєте, нема пророка в отєчєстві свойом! Я не знаю, я не знаю, чи і нині там шось небудь получе, бо я бачу, шо то навіть там Димитрій Володимир ( від редакції: маються на увазі отці-декани ТЄ УАПЦ ) там шось мам знаєте. Може, вони, може, їм не приємно, знаєте, шо я колись був з ними на початках, буду ними керувати. Хто знає? Я ніколи не зловживав там ні владою своєю…

Макарон (від редакції: мається на увазі бувший Предстоятель УАПЦ Архієпископ Макарій Малетич) не хоче слухатись. Я йому кажу і робив пару підказок, і навіть багато підсказував. Вони роблять з тим Андрійком, (від редакції: мається на увазі бувший Митрополит УАПЦ Андрій Абрамчук) так якби назло, розумієш? О, наприклад, навіть то Андрійко ту ситуацію заварив, замутив, що зараз нема як розмутити, нахрєна тото було робити. То ніхто не слухає, то дибіли, коротче, якісь, Господи прости, тернополяни, я маю на увазі, знаєте, вони очі позавертали, коротче, і я говорив: Макарон сам взяв таку політику, що ми там будемо в опозиції. Треба було цієї політики дотримуватись, знаєте, а не *******, вибачаюсь за слово, розумієте, і нічого не робити. Або мовчати, коротче, і-і-і… дути в дві дирки, коротче, то якась, знаєте, немає ніякої послідовності в діях.

Тепер мовчати вже не буду, знаєте, скажу: рєбята, ви шо? Доки то буде продовжувати, та якась вакханалія, коротче, розумієш, ось шо я буду говорити. Кілько можна, що ви спеціально робите на розвал, коротче, розумієте. Макарон з Андрійком два зібралося чудіка, знаєте, і, коротче, от таке во і мутять воду два. А то, шо у Андрія по 20 чоловік відходе, розумієте, і він нічого для цього, боїться, треба їхати на ці парафії, якісь там розколи, коротче, розумієте, що здавати по 20 парафій? Я їм говорю: то шо, тільки для Закарпаття треба реєструвати нові ці громади, а для Вас не треба?

Та Ви тошо нам, шо вам дісталося на дурнячок у 89-90 роках, ви з того часу нічого не примножили. Хіба що розсипаєте, коротче, і і хоча би тото, хоча би когось слухали, розумієте, а ні, коротче, заготовили би йому того, як воно, ті доповіді чи чи і тай взагалі, коротче. Я йому і говорив і за Хмельницький. Я в Хмельницьку був канцлером в 1997-му по 2003 роки – шість років. Там шось вишукує, якесь на гімні сметани, розумієте!

Він десь там, він десь там якогось придурка послухав, шо, мол, шо я там воював проти автокефалії і забирав парафії. Я кажу: такого не було ніколи, не було, по першому, кажу, як можна казати, розумієте. Тільки тих ідіотів слухаєте, а мене не хочете слухати, тото слухайте дальше ідіотів, тай буде по ним разом з ними. Я кажу: можу випити і відро, розумієте так, як розказував, але в мене ще в сраці буде більше мозгів, чим у Вас в голові. Шо я їм нормально відповів, як якусь дурницю робив і вони з мене тоже.

Філя (від редакції: мається на увазі бувший Патріарх УПЦ КП Філарет Денисенко) робив якогось алкана, я тут був, я вже тут 14 років на Закарпатті, коротче, і мене ні разу, а того, ту свиню, (від редакції: мається на увазі бувший керуючий ТЄ УАПЦ Мстислав Гук) вже показували по телевізорі, п’яного, шо по всьому інтернету. Знаєш, коли я був семінаристом, ти був сперматозоїдом. Він родився в 83 році, розумієте, коротче, конфлікт, мій декан каже: давайте печатку, спочатку зареєструєм громаду під Вас, зареєструєм, розумієш, та ні, та шо, ве-ве-ве-ве-ве, він їздив до Макарона – Макарон щось тоже це нявкав, хєр знає шо, як кажуть, члєнороздєльноє, знаєте, коротче, членом роздєльниє рєчі, коротче, о.

Я, звичайно, тепер мовчати не буду, бо вже бачу, що то до маразму доходило. А тепер всі стали такі дєятєлі великі. Він просто хоче розстрощити пів Тернопільської Єпархії, потому щоб то всьо звалити на покійного!»

ДАЛІ БУДЕ