Предстоятель Православної Церкви України 19 грудня 2022 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з архієпископом Кейптаунським і митрополитом Англіканської Церкви Південної Африки Табо Макгобою.

У спілкуванні також взяли участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Південно-Африканській Республіці, Республіці Мозамбік та Республіці Ботсвана Любов Абравітова та голова неурядової організації Brenthurst Foundation з Йоганнесбурга (ПАР) Грегорі Міллс.

Сторони обговорили низку питань щодо триваючого повномасштабного російського нападу. Також мова йшла про міжрелігійні й міжконфесійні взаємовідносини, нещодавні зустрічі Митрополита Епіфанія з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі та про посилення підтримки України і молитви за наш народ.

«Ворог щоденно вбиває чимало наших людей, не шкодуючи навіть дітей. Агресор воює за свої злочинницькі імперські амбіції, бо не бачить без володіння Україною свого майбутнього. Ця війна вже чітко засвідчила, що їм байдуже на людей, на життя і долі. Їх цікавить лише наша земля, наша древня історія і наша духовна тяглість. А для нас це питання виживання та вільного майбутнього наступних поколінь. Ми будемо і надалі незламними й сильними духом та продовжимо боротися за правду», – сказав Предстоятель ПЦУ.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)