11 грудня 2023 р. Предстоятель ПЦУ розпочав важливий візит до Північної Європи. Блаженніший Митрополит Епіфаній зустрічається з представниками церков та обговорює релігійну та гуманітарну підтримку для України.

Дружба в Христі: ПЦУ та Церкви Північної Європи обговорюють спільні зусилля та підтримку

11 грудня 2023 р. розпочався візит Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Швеції та Фінляндії. На запрошення християнських Церков нордичних країн – Ісландії, Норвегії, Данії, Швеції та Фінляндії – Предстоятель ПЦУ матиме низку зустрічей у двосторонньому та багатосторонньому форматах. Блаженнійшого владику супроводжує заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ митрополит Білоцерківський Євстратій. Також українську сторону під час візиту представляють єпископ Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України Павло Шварц та президент Синоду НЄЛЦУ пастор Олександр Гросс.

11 грудня у аеропорту Стокгольму гостей з України зустріли представники лютеранської Церкви Швеції пастор Петер Ліндвал, голова департаменту з екуменічної співпраці, та пастор Крістофер Мікін.

12 грудня вранці у резиденції Архієпископа лютеранської Церкви Швеції Мартіна Модеуса в м. Уппсала розпочалася зустріч, в якій взяли участь він та інші представники цієї Церкви, головуючий єпископ лютеранської Церкви Норвегії Олаф Фіксе Твейт, який у 2010-20 рр. був генеральним секретарем Всесвітньої ради церков, єпископ Крістіан Бйорнссон, який представляє лютеранську Церкву Ісландії та інші.

У першій частині зустрічі очільники та представники лютеранських Церков Північної Європи розповіли про них, про їхній історичний шлях та місію в умовах сучасності. Блаженнійший Митрополит Епіфаній та єпископ Павло Шварц розповіли про релігійну та суспільну ситуацію в Україні, особливо у зв’язку з триваючою російською агресією, про духовну та гуманітарну підтримку постраждалих від війни.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Ми вдячні Церквам Північної Європи за вашу підтримку України у цей важкий для нас час – підкреслив Предстоятель ПЦУ. – Ми цінуємо вашу ясну і чітку позицію щодо морального засудження російської агресії проти нашої держави, дякуємо за велику гуманітарну допомогу та різні програми підтримки, які здійснюються завдяки вашим Церквам як в Україні, так і для українських біженців у ваших країнах. Ми віримо в перемогу правди, ми боремося за справедливий мир для України, але без допомоги і підтримки з боку наших друзів та людей доброї волі з усього світу ця боротьба була би значно складнішою. Також особливо ми дякуємо вам і всім християнам Північної Європи за молитви про мир і перемогу правди в Україні, бо молитва – це духовна зброя, яка допомагає долати зло і темряву».

У тривалій дружній відкритій розмові учасники зустрічі обмінялися думками з широкого кола питань, які стосуються поточної ситуації в Україні і тих потреб, які вона має зараз, а також викликів, на які слід очікувати у майбутньому.

Після обіду спілкування продовжилося навколо теми допомоги українським біженцям, що знайшли захист від війни у Європі, зокрема у Швеції, Норвегії та Ісландії. До розмови долучилися представниці української громади в Уппсалі, які безпосередньо працюють з вимушеними переселенцями.

Після завершення зустрічі її учасники, а також інші запрошені гості, зокрема Посол України у Королівстві Швеція Андрій Плахотнюк, митрополит Стокгольму і Скандинавії (Вселенського Патріархату) Клеопа та інші взяли участь у традиційній скандинавській церемонії запалення свічок та вшанування святої Люсії. Під час заходу святкові гімни співав молодіжний хор кафедрального лютеранського собору Уппсали. Також прозвучали молитви про мир в Україні й тих, хто страждає від російської агресії.

Події цього дня візиту завершилися офіційною вечерею, яку на честь гостей у своїй резиденції дав Архієпископ лютеранської Церкви Швеції Мартін Модеус з дружиною. Заходи візиту продовжаться 13 грудня у Стокгольмі.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)