У селі Довжок, Кам’янець-Подільський району, віряни УПЦ (МП) влаштували хресний хід та зіткнулися з прихильниками ПЦУ під час зборів щодо переходу церкви. Спірність поглядів, інциденти та втручання поліції стали основними аспектами цього конфлікту.

Хресний хід, голосування та напружене протистояння навколо переходу церкви до ПЦУ

Щороку із Кам’янця-Подільського до Почаєва прочани УПЦ вирушають хресним ходом. Торік п’ятитисячна хода викликала скандал в суспільстві. У натовпі прихильників УПЦ помітили стрічки, що нагадували російський триколор, дебелих молодиків та ікони із зображенням російської царської родини. Тож цього року в обласній військовій адміністрації заборонилипроведення масових релігійних заходів, зокрема й паломницьку ходу. 

  • У селі Довжок знаходиться храм Різдва Пресвятої Богородиці. 
  • Саме від нього кожного року прихильники УПЦ починають своє паломництво до Почаївської Лаври. 
  • Цього року, попри заборону ОВА, прочани все ж рушили хресною ходою. 
  • Після того місцева громада вирішила перевести храм до ПЦУ.

Але 19 серпня із церкви у селі Довжок Кам’янець-Подільського району віряни УПЦ таки вирушили в хресний хід. Наступного дня, 20 серпня, місцева громада ініціювала збори вірян, аби перевести храм Різдва Пресвятої Богородиці у Довжку до ПЦУ. 

На 18.00 релігійна громада зібралась на збори. Віряни УПЦ також прийшли. Вони закрили ворота на територію храму, аби не пустити прибічників ПЦУ та перешкодити голосуванню

Учасниця акції Алла Чепелюк розповіла, що перед воротами храму зібралось близько 600 чоловік. 

Після того представники УПЦ не допустили ревізійну комісію до храму, аби розпочати процес інвентаризації. Чоловіка, який 8 років був служителем у храмі Різдва Пресвятої Богородиці також не пустили до церкви. 

НАШ ТЕЛЕГРАМ

— Сьогодні нас не пускають у нашу церкву, священник Олександр говорить: у нас немає війни, в нас контрактники вбивають срочників, чому він так говорить, скільки людей ще має загинути аби люди перестали ходити в московську церкву. Нас сюди тягнуть. Навіщо. Це абсурд, — поскаржився Руслан. 

Люди, які прийшли проголосувати за перехід до ПЦУ мали з собою банери. Прихильники УПЦ двічі намагалися їх зіпсувати.

— Вони проявляли агресію. Один плакат вони вирвали і забрали собі. Ми більше не чіпляли його, — додала Алла Чепелюк.

Збори завершилися о 22:00. На місце викликали наряд поліції. Голова новоствореної релігійної громади склав протокол про недопуск ревізійної комісії до будівлі храму. 

Наразі члени релігійної громади готують документи для подачі в ОВА про затвердження релігійного статуту в новій редакції.