Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі міста Кременець, де звершувалися молитви за мир та перемогу, а також вручено нагороди.

Світлий Четверг у серці Кременця: молитва та відзначення дня святого Миколая

9 травня 2024 року, у Світлий Четвер та день пам’яті святителя і чудотворця Миколая, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі м. Кременець.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час богослужіння архієреєві співслужили настоятель храму протоієрей Вячеслав Савельєв, Кременецькі благочинні протоієрей Володоимир Буграк та протоієрей Анатолій Довгалюк, духовенство єпархії.

Під час богослужіння було піднесено молитви за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

За Літургією архієрей нагородив правом носіння подвійного орара диякона Михайла Стасіва.

Перше богослужіння у Миколаївському соборі Кременця Православна Церква України звершила 6 грудня 2023 року, в день вшанування пам’яті святителя Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських.

Цього дня вперше з 1832 року, коли собор зайняла РПЦ, тут лунала молитва українською мовою.

Божественну літургію звершили три архієреї Православної Церкви України: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор та єпископ Хмельницький і Камʼянець-Подільський Павло.

29 грудня 2023 року молебень за перемогу України у цьому соборі звершив предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Джерело: Тернопільська єпархія ПЦУ