На відзначення 95-ліття Святійшого Патріарха Філарета, Володимирський кафедральний собор прийняв величне богослужіння, де звучали молитви за Україну та подячні слова Його Святості. В події взяли участь вищі представники Церкви, військові та добровольці, що були відзначені високими нагородами, гості та вірні Української Церкви.

Святкування видатного ювілею духовного лідера за участі вірян, владик та воїнів, що стоять на захисті України

23 січня 2024 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначає славний ювілей – 95-ліття від дня народження. З цієї нагоди, 21 січня, у неділю 33-тю після П’ятидесятниці, після Богоявлення, у Володимирському кафедральному соборі була звершена Божественна літургія та подячний молебень. Напередодні недільного дня, у суботу ввечері, в соборі служилося всенічне бдіння.

Богослужіння очолив ювіляр – Святійший Патріарх Філарет.

Його Святості співслужили митрополит Фалештський і Молдовський Філарет, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Ришканський і Окницький Авів та численне духовенство.

За Божественною літургією підносились посилені молитви за Україну, наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Духовенство і віряни підносили свої молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя російських чужинців-окупантів, захищав, оберігав та зміцнював дух наших героїв-захисників, а також подав українському народові благословенний справедливий мир і перемогу.

По завершенні літургії був відслужений подячний молебень за дар життя і здоров’я Святійшого Патріарха Філарета та за всі Господні благодіяння.

Після молебню від імені єпископату, духовенства і парафіян Української Православної Церкви Київського Патріархату до Предстоятеля зі словом вітання звернувся архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Владика Андрій вручив Його Святості просфору та корзину квітів.

Патріарх Філарет подякував архієреям, духовенству і церковній громаді за вітання та звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом.

Святійшого владику також привітали військовослужбовці, бійці добровольчого підрозділу Збройних Сил України “Грузинський національний легіон”. Командир “Грузинського легіону” Мамука Мамулашвілі привітав Патріарха Філарета з ювілеєм, подарував ікону великомученика Георгія Переможця, написану грузинськими іконописцями для Патріарха, а також нагородив Предстоятеля відзнакою Грузинського легіону “Честь і гідність”. Святійший Патріарх Філарет подякував грузинським добровольцям за привітання і, найперше, за їхню допомогу в захисті України від російських окупантів та закликав на воїнів Боже благословення.

Богослужіння завершилося соборним многоліттям Патріарху, Українській Церкві та побожному українському народові.

Після Божественної літургії духовенство та парафіяни мали змогу особисто привітати Патріарха Філарета з 95-літнім ювілеєм.