Святий праведний Арсен Річинський впродовж свого життя допомагав ближнім. Це приклад святого мирянина, який жив за євангельським словом: «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів. 15:13). Цього року ми відзначаємо 130 років з дня його народження. Але подвиг, яким підв’язався святий праведний Арсен — жертовне, до смерті, служіння ближньому — особливо актуальний сьогодні, у воєнний час, коли щодня сотні наших співвітчизників віддають свою «душу» або, кажучи сучасною мовою, життя, за своїх друзів, свою Батьківщину, майбутнє своєї країни. Святий праведний Арсен, моли Бога за нас!

Протоієрей Роман Будзинський, духівник Фонда пам’яті Блаженнійшого Митрополита Мефодія

Молитва

Преславний лікарю і предивний цілителю Арсенію, скорий в недугах заступнику, споглянь милостиво на нас, багатьма хворобами уражених, що перед святою і чудодійною іконою твоєю, в скорботі печально голосимо, жадаючи полегшення і помочі в тяжких стражданнях виснажливих.

Святий Арсене-Богоносцю, — ти чистою душею своєю на небі, посеред небожителей, постійно благаєш Владику і Господа простити і помилувати нас, численними брудними гріхами спокушених, котрі і є причиною мук душі і тіла нашого.

На землі ж дарованим тобі Богом благодатний дар хворих лікувати, від тяжких смертоносних ран зціляти, зневіреним в одуженні — надію повертати на втіху болящим щедро являєш. Тому до тебе, благодатного лікаря, з глибокою вірою припадаємо, очікуючи швидкої духовної розради і зцілення.

Сповіднику Христовий, вчителю і ревнителю святої Церкви Православної, свої теплі молитви до Владики неба і землі вознеси і вимоли утвердити в Ній віру правдиву і спасительну, благодаттю життєдайною огорнути, священиків піклуватись спасінням людей та ревно сповнювати пастирські обов’язки зобов’язати.

Україну нашу від злих людей і влади їхньої оберігати. Сім’ям щастя і добробут послати, вагітним благополучно родити, ув’язненим полегшення та визволення дарувати.

Ангеле земний, похвало і духовна окраса краю нашого, вислухай нас нерадивих, що молимось тобі і припадаємо під захист твій і просимо звернутись до Всещедрого Бога і випрохати народу нашому в благочесті і правді богоугодно пройти земний шлях цього тимчасового життя, і в нагороду незчисленних небесних благ удостоїтись, які не в змозі зір людський осягнути, і мова людська описати, щоб завжди і повсюди словом і ділом, вдячно славити Всесвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

АМІНЬ