U-kazhdogo-est-svoy-angelhranitel’’ Величаємо Тебе, Пресвятая Діво, і шануємо Покрову Твою святу, бо Тебе бачив святий Андрій у церкві, як за нас Ти Христу молилася. ’’

14 жовтня Православна Церква вшановує свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.
Свято Покрова Пресвятої Богородиці запроваджене у Візантії на згадку про чудесне визволення Константинополя від нападників.
Історія свята сягає початку Х ст. за часів правління імператора Льва VI Філософа. У місто Константинополь нахабно вторглися безбожні сарацини. У Влахернському храмі, побудованому на честь Пресвятої Богородиці, де зберігалась Її Пречесна риза, під час молитви на Літургії святий Андрій, Христа ради юродивий, та учень його Єпіфаній побачили Пресвяту Владичицю нашу Богородицю. Вона стояла в повітрі та молилася Синові Своєму в оточенні ангелів та апостолів і покривала всіх присутніх Пречесним Своїм омофором. Побачивши таке чудо Святий Андрій і Єпіфаній зрозуміли, що Пресвята Богомати прийшла, щоб спасти місто. Подія чуда блискавкою розноситься по всьому світу. Через декілька днів після Покрову Божої Матері ворогів Церкви було знищено.
За часів козацтва на Січі стояла церква, зведена на честь Покрова Божої Матері. Перед битвою гетьман та військо козацьке завжди ревно співали «Під Твою милість». Образ Покрову козаки завжди брали на поле битви, коли захищали свої землі.
Празник Покрови завжди був і є для нашого народу днем великого вияву любови і вдячности для Пресвятої Богородиці та днем радісного прославлення і звеличення Її покрова і заступництва.