25 червня 2023 року у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени відбулася урочиста Божественна літургія очолювана митрополитом Тернопільським і Кременецьким Нестором Писик. Під час цього богослужіння особливо було акцентовано молитву за мир та благословення для України, а також відбулися важливі події, зокрема відбулась священна хіротонія диякона Андрія Карпюка. Після завершення літургії митрополит Нестор звернувся до вірян з проповіддю, розповідаючи про значущість віри та милосердя у житті людини. Богослужіння завершилося уставним многоліттям, даруючи вірянам духовне натхнення та підтримку.

Молитва за мир та благословення для України на богослужінні, проповідь, молитва та хіротонія

У третю неділю після П’ятидесятниці, 25 червня 2023 року, у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени відбулася Божественна літургія, яку очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор Писик. Це величне богослужіння пройшло за участю духовенства собору та протоієрея Павла Стеценка з Донецької єпархії.

Під час Літургії особливо акцентувалася молитва за Україну, в якій віряні просили благословення та мирного спокою для рідної землі. Цей момент став символічним підтвердженням важливості та відданості Церкви нації, яку вона обслуговує.

Важливою подією під час богослужіння була священна хіротонія, яку митрополит Нестор здійснив, висвятивши диякона Андрія Карпюка. Цей урочистий обряд є важливим кроком у духовній кар’єрі та послузі новоствореного диякона.

Після завершення літургії митрополит Нестор звернувся до присутніх вірян з пасторським та повчальним словом проповіді. У своїй промові Його Високопреосвященство акцентував на значущості віри, спільноти та милосердя у житті кожної людини. Його слухачі отримали духовне натхнення та посилення в своїй вірі.

Богослужіння завершилося уставним многоліттям, під час якого віряни відтворюють проголошення піснопів та молитвенні заклики у відповідь на благословення та промови священиків.

Ця Божественна літургія, очолена митрополитом Нестором, стала свідченням високого духовного стану та покликання Церкви. Вона зміцнила віру вірян та засвідчила глибоке співчуття та підтримку для України та її народу.

МОЛИТВА ЗА ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ НАД АГРЕСОРОМ

Всесильний Господи, почуй молитви дітей Твоїх, споглянь в час важких випробувань на державу нашу – Україну. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, уряд та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору на землі, на морі та в повітрі. Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити державу, народ та святині наші.

Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і справедливий мир наблизь. Пошли грізного очільника небесного воїнства Твого – архістратига Михаїла, на допомогу мужнім захисникам нашим, щоб диявольські задуми агресора зруйнували вони та вберегли нашу Батьківщину-Україну.

Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь

На потрійній ектенії:

Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і охоронив всіх людей України нашої в час тяжких випробувань та помилував рабів Своїх, воїнів, щоб зберіг їх від смертоносної рани і всякої хворости душевної і тілесної, щоб охоронив від усякої скорботи, лиха, гніву і недолі та дав їм повернутися здоровими і щасливими, Всемилостивий Господи, вислухай і помилуй.

МОЛИТВА
КОЛИ БАТЬКІВЩИНА В НЕБЕЗПЕЦІ

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він до Тебе підносив руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю наш побожний український народ, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і справедливий мир утверди. Піднеси, Господи, невидиму правицю Твою, яка завжди рабів Твоїх в усьому охороняє. Тим же, кому судив Ти покласти душу свою на війні за віру православну, побожний народ наш і державу, прости їхні провини і в день праведної Твоєї відплати подай вінці нетління. Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ПРО ВИЗВОЛЕННЯ ВІД НАШЕСТЯ ЧУЖИНЦІВ

Господи Боже сил, Боже спасіння нашого, Ти Єдиний твориш чудеса. Поглянь в милості та милосерді на смирення рабів Твоїх і людинолюбно вислухай і помилуй нас: бо вороги наші зібралися на нас, щоб погубити нас і знищити державу нашу та святині наші. Допоможи нам Боже, Спасителю наш, і визволи нас, заради слави імені Твого, і нехай на нас справдяться слова, сказані Мойсеєм: будьте сміливими, стійте і побачите спасіння від Господа, бо Господь бореться за нас.

Так, Господи Боже, Спасителю наш, не пом’яни беззаконь і неправд людей Твоїх і не відвертайся від нас гнівом Своїм, але в милості та милосерді відвідай смиренних рабів Твоїх, що до Тебе припадають: стань на допомогу нам і подай воїнству нашому з Ім’ям Твоїм перемогти. Погуби наміри і неправедні насмілення тих, хто йде на нас війною.

Молимось до Тебе, Владико миру і спокою нашого, щоб як щезає дим, так нехай щезнуть вороги наші, і як прах розсипається від лиця вітру, так нехай розвіються їхні злі думки знищити державу нашу Українську. Господи, втихомир тих, хто противиться заповідям та постановам Твоїм. Поверни їм пам’ять Твоєї заповіді: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. А для тих, хто противиться цій Твоїй заповіді, пошли гнів, скорботу і ангелів лютих, які вселять в них страх і пам’ять про те, що і вони себе християнами називають.

Нехай же Господи буде воля Твоя над нами і, якщо Твоє Провидіння буде таким, щоб покласти воїнам нашим у битві за Віру і Україну душі свої, то і їм прости гріхи їхні, і в день праведного Твого Суду подай вінці нетління. Але віримо і молимось Тобі Великодаровитий Господи, що ти захистиш, втихомириш і напоумиш та до спокою приведеш всіх.

Бо Ти єси захист і перемога, і спасіння для тих, хто надіється на Тебе, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь!