Українська Православна Церква відкидає ідеологію «руського миру», підтриману Російською Православною Церквою. Реакція надійшла після заяви про визначення війни в Україні як «священної». УПЦ наголошує на принципах християнської моралі та здійснює відділення від російської ідеології.

УПЦ відмежовується від проголошеної РПЦ «священної війни»

РПЦ назвала війну в Україні «священною», в українській церкві відреагували. Російського народний собор під керівництвом московського патріарха Кирила прийняв «наказ», в якому російське вторгнення в Україну назвали «священною війною» та заявили, що «вся територія сучасної України має увійти до зони виняткового впливу Росії». В УПЦ відмежувались від таких заяв.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Як пишуть журналісти «Радио свобода», формально документ патріархії не має стосунку до РПЦ, однак у роботі собору бере участь безліч російських церковних ієрархів та пов’язаних із церквою громадських діячів.

Документ схвалили під час соборного з’їзду, який відбувся 27 березня у Москві під головуванням патріарха Кирила.

Війну в Україні в цьому папері назвали «новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним, що ведеться на землях Південно-Західної Русі», а з «духовно-моральної точки зору» – «Священною війною, в якій Росія та її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримуючого», що захищає світ від натиску глобалізму і перемоги Заходу, що впав у сатанізм».

Також в документі розкрили поняття «руського миру» назвавши його межі ширшими за державні кордони «як нинішньої Російської Федерації, так і великої історичної Росії».

Також у документі йдеться про «триєдність російського народу» і про те, що білорусів та українців «варто визнати лише субетносами росіян».

В Українській Православній Церкві після заяви росіян відмежувались від ідеології «руського миру».

Дослівно УПЦ: «Українська Православна Церква не підтримує та відмежовується від ідеології «руського миру». Більше того, ставлення нашої Церкви до цієї ідеї давно публічно висловив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій: «Ми ніякий російський світ не будуємо, ми будуємо Божий світ».

Там кажуть, що твердження про те, що так звана «спеціальна військова операція» є «священною війною», суперечить базовим принципам християнської моралі.

Митрополит Євстратій, речник автокефальної ПЦУ, після собору у Москві написав у фейсбуці, що «структура Московського патріархату в Україні на чолі з митрополитом Онуфрієм цілком нагадує особу, яка страждає від домашнього насильства, але не здатна порвати з насильником».

Пряма мова Євстратія: «Вони бояться його погроз та переслідування, бояться «піти з дому», тобто вийти з системи МП, бо «залишаться на вулиці» – «без канонічності». Вони бояться його звʼязків, адвокатів, грошей, впливу».

Джерело: Українська правда