9 грудня 2023 року святитель Епіфаній заклав перший камінь під новий храм на Київщині, сприяючи початку будівництва. Участь у церемонії взяли віряни, духовенство та представники громади.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній вклав особисті молитви та благословення у майбутнє святині

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 грудня 2023 року звершив у місті Березань, що на Київщині, освячення наріжного каменя і заклав пам‘ятну капсулу на місці, де має постати храм на честь святого великомученика Юрія Переможця.

Разом з Предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви молилися секретар Київської єпархії протоієрей Михаїл Лесюк, віряни та настоятель громади священник Роман Усмединський, місцеве й запрошене духовенство, військовослужбовці, представники місцевої влади та ліцеїсти.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наприкінці відправи Його Блаженство звернувся до присутніх з першосвятительським словом.

«Хоч зараз ми живемо у складний час, однак Господь постійно благодіє і допомагає нам та чує наші молитви. Тож і ми покликані творити добро та чинити справи милосердя, виявляючи любов до ближніх. Особливо коли триває ця страшна й люта війна і наші найкращі сини та дочки віддають свої життя, жертовно виявляючи любов до ближніх і Батьківщини. Сьогодні ми також підносимо молитви за них, бо завдяки їхньому подвигу ми можемо тут збиратися і молитися», – зокрема зазначив Блаженнійший владика.

Також Предстоятель пояснив значення храму і церковних таїнств в житті людини, вказав на важливість єднання задля допомоги нашим захисникам та розбудови держави й автокефальної Церкви.

Згодом Митрополит Епіфаній відвідав Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, який зараз розташовується у Березані та відзначив українських воїнів і благодійників церковними нагородами.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)