Митрополит Євстратій Зоря висловив обурення тим, що керівництво УПЦ МП тримає в таємниці новий статут, приховуючи його від офіційного оприлюднення. Йому вбачається, що це свідчить про стратегію очікування, спрямовану на можливість відречення від рішень, які несе “собор у Феофанії”.

Митрополит вважає, що відмова у публікації нового статуту свідчить про намір утримати його від офіційного статусу та уникати розриву з Моспатріархією

Митрополит Євстратій Зоря висловив думку, що керівництво УПЦ МП утримується від оприлюднення оновленого статуту Церкви, очікуючи можливості офіційно відректися від рішень «собору у Феофанії». За його словами, відмова у публікації нового статуту свідчить про намір утримати його від офіційного статусу, що відображає не лише відсутність розриву з Моспатріархією, але й стратегічний хід уникати публікації навіть внутрішніх документів.

“Протягом 560 днів керівництво МП в Україні не оприлюднило нібито зміненого «Статуту УПЦ», яким нібито засвідчена незалежність їхньої структури від МП (насправді – не засвідчена, бо вся структура МПвУ згідно «нового Статуту», п. 1, тримається на Грамоті московського патріарха Алексія 1990 року про «самоуправління УПЦ» у складі РПЦ).

За цей час було дуже багато питань щодо такого стану: чому нібито головний документ МПвУ нею офіційно не оприлюднений. Але нічого не змінилося: офіційної публікації як не було, так і немає.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Що свідчить про одне: «новий Статут» не оприлюднюється принципово. Тобто для керівництва МПвУ (митрополитів Онуфрія, Антонія та протодиякона Новинського) принципово важливо, щоби цей документ не був офіційно оприлюднений, а отже фактично залишався не дійсним.

Що підтверджує як неспростовний факт: релігійне обʼєднання «УПЦ» не лише не розірвало звʼязків своєї підлеглості Моспатріархії, але принципово і вперто уникає публікації навіть власних документів, які нібито мають підтверджувати «незалежність УПЦ».

Чому так? Напрошується єдине пояснення: керівництво очікує часу, коли можна буде офіційно відректися від рішень «собору у Феофанії». І робить все для того, щоб навіть ці пусті рішення не набули офіційного статусу”, – зазначив митрополит ПЦУ.