Українські релігійні лідери, включаючи християн, юдеїв та мусульман, відвідують Сполучені Штати, щоб подякувати за допомогу та попросити підтримки у боротьбі проти російської інвазії. Вони підкреслюють широкий рівень релігійної свободи в Україні та розповідають про релігійне переслідування на російських контрольованих територіях.

Українські міжконфесійні лідери звертаються до американців і просять підтримки в боротьбі з російською інвазією

Українські релігійні лідери, які перебувають в США, закликають продовжувати підтримку проти російської інвазії

Архієпископ Євстратій Зоря виступає під час дискусії серед міжрелігійної делегації українських релігійних лідерів, яку прийняв Інститут миру США, понеділок, 30 жовтня 2023 року, у Вашингтоні.

Автор: Пітер Сміт

Як і інше духовенство християн, юдеїв та мусульман у делегації українських міжрелігійних лідерів, що відвідують Сполучені Штати цього тижня, єпископ Іван Русин має лаконічне послання: “Будь ласка, почуйте наш заклик”.

Старший єпископ Української Євангельської Церкви, протестантського спрямування, заявив, що після російської інвазії в лютому 2022 року деяких з їхніх пасторів вбито, а їхню семінарію атакували ракетами. В зоні, яку контролює Росія, він сказав, церкву примушували переховуватися під землею.

“Коротко кажучи, це було пекло” в окупованих територіях, сказав Русин під час візиту делегації Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій до Інституту миру США.

Він і інше духовенство подякували Сполученим Штатам за допомогу Україні та попросили про подальшу підтримку. Учасники групи вважають, що російські окупанти придушують релігійні та інші свободи в регіонах України, що знаходяться в окупації під російським контролем.

“Ця війна зробила кожного українця моїм сусідом”, – сказав Русин під час форуму інституту миру.

У ході туру по США українські релігійні лідери закликали продовжувати підтримку проти російської інвазії.

Делегація намагалася показати, що вони в основному єднаються в релігійних поглядах. І вони хотіли участі у відвертій розмові про проект закону, який сприймається як спрямований акт проти однієї гілки православного християнства, і підкреслили, що в Україні існує та процвітає релігійна свобода, на відміну від місць окупованих територій військами РФ, де релігійне переслідування є загальним явищем.

“Ми є свідками російських злочинів, які відбуваються в нашій країні”, – сказав митрополит Євстратій Зоря, представник автокефальної Православної Церкви України.

Комісія США з міжнародної релігійної свободи заявила в липневому звіті, що російські військові сили “часто пошкоджували та знищували релігійні споруди та інші об’єкти, вбивали або ранили тих, хто переховувався або звершував служіння у цих місцях”, і вони “викрадали і катували релігійних лідерів”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

ЮНЕСКО повідомило у жовтні, що підтверджено пошкодження 124 релігійних об’єктів в Україні, крім інших культурних об’єктів.

Візит релігійної делегації включає в себе численні зупинки в різних місцях, починаючи від Державного департаменту США і закінчуючи медичною спільнотою Хьюстона, для подяки учасникам, які надали медичну допомогу Україні.

Також вони намагалися заспокоїти страхи щодо релігійної атмосфери в самій Україні. Український парламент надав попередню згоду на початку цього місяця розглянути проект закону, який сприймається як практично забороняючий схожу за назвою, але окрему Українську Православну Церкву через її зв’язки з Православним Патріархом Московським, який рішуче підтримував російську інвазію. Остаточне голосування ще відбудеться.

Закон не називає конкретну церкву, але забороняє діяльність будь-якої релігійної організації, яка пов’язана з управлінськими центрами в державі агресора.

Українська Православна Церква оголосила свою незалежність від Москви та виразила відданість Україні, але комісія для вивчення уряду вважає, що УПЦ залишається структурним підрозділом Російської Православної Церкви.

Інша окрема церква, також схожа за назвою, Православна Церква України, була офіційно визнана як незалежна (автокефальна) Патріархом Вселенським Варфоломієм Константинопольським в 2019 році, але Російська Православна Церква заперечувала законність такого визнання.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Митрополит Євстратій Зоря, представник автокефальної Православної Церкви України, зазначив, що мета проекту закону – “захист релігійної свободи від інструменталізації кремлівською диктатурою”.

Він та інші члени делегації заявили, що в Україні існує широка релігійна свобода, на відміну від окупованих та підконтрольних російськими військами територій, де, як сказав митрополит Євстратій Зоря, завідувач відділом зовнішніх церковних відносин автокефальної ПЦУ, “якщо ви не лояльні до російського уряду, ви не маєте прав”.

Митрополит Євстратій Зоря осудив заяви Московського патріарха Кіріла Російської Православної Церкви, який рішуче підтримує війну як частину метафізичної боротьби проти західного либералізму і сказав, що загиблі в російській війні мають прощення за свої гріхи.

“Ці публічні благословення російських злочинів”, сказав митрополит Євстратій Зоря, “є частиною політики виправдання ліквідації української ідентичності”.

Раббі Яаков Дов Блейх в свою чергу заявив, що члени релігійних меншин мали певні застереження щодо закону, і хотіли бути впевнені, що він не буде прецедентом для використання проти інших релігійних груп. Але він вбачає необхідність такого закону. Він сказав, що кожна релігійна група під загрозою впливу Росії, сказавши, що він відмовив російським агентам в 2005 році, які намагалися впливати на контроль і вплив на єврейське життя в Україні за допомогою його авторитету, як духовного лідера.

“Очевидно, ми всі хвилюємося щодо цього”, – сказав Блейх, головний раббі Києва і України, про проект закону. “Але в кінцевому підсумку Україна повинна вижити, Україна повинна процвітати як демократична держава, і цього не станеться, якщо деякі її частини будуть контролюватися ворожою державою”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Члени делегації висловили на форумі в понеділок своє усвідомлення того факту, що продовжена допомога США Україні зазнає сумнівів з боку деяких американських консерваторів, включаючи деяких американських християн, які сприймають президента Росії Володимира Путіна як захисника традиційних цінностей.

Русин сказав, що сподівається на діалог з американськими євангелістами. Вони повинні знати, що на територіях України, контрольованих Росією, “їхніх одновірців-євангелістів вбивають щодня”, сказав він.

Русин сказав, що українські християни знають, як виглядає релігійне переслідування – вони пережили його 70 років за часів радянського правління – і “зараз ми маємо цю свободу” в Україні.

Ахмед Тамім, верховний муфтій України і голова Духовного управління мусульман України, підтримав інших членів делегації.

“Ми не хочемо, щоб хтось знищив Україну, як Югославію”, – сказав він. “Ми є частиною української спільноти. Ми захищаємо нашу землю.”

Джерело: washingtontimes