110 вересня відбулися урочистості з нагоди 76-ої річниці заснування тернопільської військової частини – 3002 .
Створена у 1939 році, вона входила до складу Галицького з’єднання внутрішніх військ. Бійці ВЧ-3002 – учасники війни в Афганістані та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У 1991 році особовий склад цього підрозділу один із перших прийняв військову присягу на вірність народу України.
З 26 березня 2014 року, відповідно до указу Президента України, на базі Тернопільської військової частини – 3002 створено Національну гвардію України.
Гості та винуватці свята хвилиною мовчання вшанували п’ятьох загиблих в зоні АТО товаришів по службі.
З благословення Високопреосвященнішого Мстислава Архієпископа Тернопільського, керуючого Хмельницькою єпархією у заході взяв участь благочинний Тернопільського району, старший капелан УАПЦ в Тернопільській області митр. прот. Анатолій Залізницький. Отець Анатолій привітав військовослужбовців та вручив церковні відзнаки.
Бійців батальйону привітав голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.
Очільник області наголосив, що влада зацікавлена у збереженні та розширенні батальйону Національної гвардії. Адже це гарантія безпеки та стабільності.
Бійці батальйону продемонстрували озброєння та техніку, провели показові виступи з рукопашного бою, а також приготували у польовій кухні справжню солдатську кашу.
Кращі військовослужбовці отримали грамоти та відзнаки від облдержадміністрації.