Урочисту Божественну Літургію у храмі в ім’я Святих Жон-Мироносиць с. Почапинці відслужили отець-настоятель Роман Будзинський у співслужінні з отцем Миколою Данильчаком.

Після прочитання Святого Євангелія під час богослужіння було виголошено Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви/Православної Церкви України, в якому Блаженніший Владика Епіфаній розповів зокрема про те, як цей світ зустрів Христове Різдво.

«Між темрявою і світлом не може бути єдності. Не може зло і добро бути прирівняне одне до одного і співіснувати в мирі. Праведність та гріх, свобода і рабська неволя не сполучаються одне з одним, але перебувають у боротьбі між собою. Тож для осягнення миру з Богом, для наповнення світлом благодаті кожна людина повинна вступити у боротьбу з темрявою, гріхом та злом, адже Сам Христос каже: «Ніхто не може двом господарям служити: бо або одного полюбить, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні» (Мф. 6: 24). І в іншому місці Син Божий проголошує: «Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той марнує» (Мф. 12: 30).

Тому ми, коли святкуємо подію Різдва Христового, повинні не лише вшанувати боговтілення, яке сталося у давній час. Ми не лише нагадуємо собі про події, які відбулися понад два тисячоліття тому, а нині стали для багатьох лише одним із приводів для привітань, подарунків та веселого дозвілля. Різдво Христове спонукає нас до вибору життєвого шляху: ми приймаємо Сина Божого чи відкидаємо Його? Ми серед пастухів та волхвів, які поклоняються Божественному Немовляті, чи ми серед слуг проклятого Ірода, які бажають вбити це Немовля, щоб Воно не змінило нашого життя?

Різдво Христове приносить мир у світ, звіщає істину, освітлює шлях праведності й вічного життя, дарує примирення нас, людей, із нашим Небесним Отцем. Водночас прихід у світ Сина Божого спонукає нас до боротьби, до боротьби зі злом, із гріхом, із темрявою віку цього, і без перемоги у цій боротьбі не досягається справжній мир».

Окрім того, під час Божественної літургії лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів. Отець-настоятель возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Завершилася урочиста відправа традиційними колядками на прославлення Спасителя-младенця Ісуса Христа у виконанні запрошених бандуристок — Софійки Рудакевич, Юлії Вельган та Тетяни Верхоляк, які разом з громадою парафії Святих Жон-Мироносиць привітали митр. прот. Романа Будзинського з 10-тою річницею, як у храмі була відслужена Перша свята божественна літургія повноцінного функціонування храму в с. Почапинці. Віряни піднесли в дарунок своєму духівнику на молитовну пам’ять священниче облачення та митру в знак особливої шани та подяки за довголітнє пастирське служіння.

Джерело: Пресслужба парафії Св. Жон-Мироносиць