Святитель Юліан, єпископ Кеноманійський, заслужено вшановується Церквою у день його пам’яті – 26 липня. Він став єпископом завдяки посланню апостола Петра і виявився живим прикладом віри та милосердя. Його проповідь, супроводжувана великими чудесами, навернула до християнства численних язичників, зцілюючи їх тілесні та душевні недуги. Заслуживши повагу та шану місцевого населення, святий Юліан протягом життя боровся проти ідолопоклонства та зміцнював християнську віру в Кеноманійській країні. Його життя та місія служіли яскравим прикладом для наслідування усіма православними вірними.

Святитель Юліан: Життя, діяльність та чудеса єпископа Кеноманійського

26 липня Православна Церква відзначає святого Юліана, єпископа Кеноманійського.

Святитель Юліан, єпископ Кеноманійський, був поставлений на єпископа апостолом Петром. Існує думка, що він є той самий Симоном прокажений, про якого розповідається у Євангелії (Мк.14, 3), і який у святому Хрещенні отримав ім’я Юліан.

Апостол Петро послав святого Юліана проповідувати Євангеліє до Галії.

Він прибув до Кеноманії (район річки По на півночі нинішньої Італії) і оселився за містом (ймовірно, Кремона) у малій хатині, і почав свою проповідь серед язичників. Ідолопоклонники спочатку слухали його з недовірою, але проповідь святого супроводжувалася великими чудесами. Святитель Юліан молитвою зцілював різні хвороби. Поступово до нього почали стікатися численні юрби людей, які просили допомоги. Зцілюючи тілесні недуги, святий Юліан зцілював і душі, просвітлюючи усіх світлом Христової віри.

Щоб вгамувати спрагу численних відвідувачів, святий Юліан, помолившись Господу, встромив свій посох в землю і там з’явилось джерело цілющої води. Це диво навернуло до християнства багатьох язичників. Якось святителя побажав побачити місцевий князь. Біля воріт княжої оселі сидів сліпий, якого святий Юліан пошкодував і, помолившись, дарував йому зір. Назустріч святителю вийшов князь і, дізнавшись про чудо, що щойно відбулося, припав до ніг єпископа, просячи Хрещення. Оголосивши князя та його сімейство, святий Юліан призначив їм триденний піст, а потім здійснив над ними Таїнство Хрещення.

За прикладом князя до Христа навернулася більшість його підданих. Князь пожертвував єпископу свій будинок для влаштування в ньому храму та забезпечив Церкву засобами. Святитель помер у глибокій старості. До кінця днів своїх він проповідував про Христа і зовсім викорінив ідолопоклонство в Кеноманійській країні.

Молитва до святителя Юліана:

Святий Юліане, єпископе Кеноманійський, благодатний чудотворче! Великий заступнику перед Богом і наставнику душевного життя!

Ми звертаємось до тебе з глибокою вірою та поклонінням, просячи твоєї молитви перед Престолом Всевишнього. Великий святителю, ти звів храми Божі і прославив Христа Спасителя в місцях язичницької невіри, розпалюючи в серцях людей жагу до правди і благочестя.

Молимось, щоб і зараз твоя чесна молитва допомагала усім шукачам Божої благодаті, усім хворим – зцілювання, усім грішникам – покаяння, усім скрушеним – утіху, усім праведникам – силу.

Прошу, святий Юліане, допоможи нам у наших потребах і складнощах, допоможи усім, хто звертається до тебе з вірою і просить заступництва.

Щедрий святителю, змилуйся над нами і вислухай наші молитви. Впроваджуючи у життя Христове слово, ти став прикладом вірності та благочестя, допоможи й нам жити за Ісусовими заповідями, творити добро і подолати зло.

Молимося тобі, святителю Юліане, і з надією звертаємось до твого могутнього заступництва. Випроси у Господа наше спасіння та благодать, допоможи нам належним чином пройти земне життя, щоб одного дня співати хвалу Творцеві разом з тобою в Царстві Небесному. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія