Вчора в Росії пройшов 30-й форум, започаткований Російською Православною Церквою, який привернув увагу не лише своєю релігійно-культурною атмосферою, але й несподіваним елементом – молитвою перед зображенням президента Володимира Путіна. Виступ Путіна, присвячений війні в Україні, та молитва патріарха Кіріла за його діяльність викликали обговорення щодо взаємозв’язку релігії та політики в Росії.

Молитва перед Образом Путіна та Політична Риторика: Реакція на 30-й Форум РПЦ

Вчора в Росії відбулася неординарна подія – 30-й форум, впроваджений Російською Православною Церквою, під назвою “Всесвітній Російський Народний Собор”. На перший погляд, це подія релігійно-культурного характеру, але вражаючі моменти, які відбулися на заході, привернули увагу громадськості та експертів.

Захід розпочався з несподіваного елементу – молитви перед величезним зображенням президента Росії, Володимира Путіна, яке з’явилося на екрані. Цей неординарний обряд викликав хвилю коментарів і обговорень.

У своєму виступі, президент висловив “тверду патріотичну позицію”, приділивши основну увагу виправданню війни в Україні. За словами Путіна, ця боротьба є національно-визвольною і обрана для забезпечення безпеки та добробуту російського народу.

“Наша битва за суверенітет, за справедливість носить без жодного перебільшення національно-визвольний характер, тому що ми відстоюємо безпеку та добробут нашого народу, найвище, історичне право бути Росією – сильною, незалежною державою, країною-цивілізацією. Саме наша країна, русскій мір, як неодноразово бувало в історії, перегородили шлях тим, хто претендує на світове панування, на свою винятковість. Ми боремося зараз за свободу не лише Росії, а й усього світу”, – заявив Путін.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Не менш вражаючою стала заява патріарха Кіріла, який виразив свою молитву за те, щоб Путін “продовжував працювати на благо Росії”. Це викликало занепокоєння щодо взаємозв’язку релігійних та політичних сфер в Росії.

Всесвітній Російський Народний Собор вразив своєю формою та забарвленням, а його старт з молитви перед образом політичного лідера Путіна породив широке обговорення щодо меж релігійної та державної сфер в сучасному російському суспільстві.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія