Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив святкову Божественну літургію під час свята Преполовення П’ятидесятниці та вшанування преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського. У своїй проповіді Митрополит Епіфаній наголосив на важливості пізнання та виконання Божої волі для звільнення від поневолення та будування духовної свободи.

Митрополит Епіфаній закликає до прийняття Божої волі для звільнення від рабства

Половину шляху ми вже пройшли від Пасхи до П’ятидесятниці, тож відзначаємо свято Преполовення П’ятидесятниці. А ще – вшановуємо преподобного Стефана, єпископа Володимирського, який очолив цю кафедру у далекому 1090 році.

Сьогодні тут, у давньому історичному серці Волині, у княжому Володимирі, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив святкову Божественну літургію в кафедральному соборі Різдва Христового. Велелюдною й урочистою була ця служба, до якої долучилось чимало запрошеного єпископату і духовенства з інших єпархій.

Звертаючись до вірних зі словом проповіді, Митрополит Епіфаній звернув увагу на біблійні приклади того, що звільнення від рабства, від поневолення відбувається не через сваволю, але через прийняття волі Божої. «Шлях звільнення від тиранії гріха та зла, шлях до духовної свободи полягає в пізнанні волі Божої та у її виконанні, – зауважив Предстоятель. – Бо часто в історії ми бачимо приклади того, як тиранія падає, але на її місце приходить не слідування Божому закону, але сваволя людська. Так ставалося під час багатьох революцій: англійської, французької, більшовицької в Росії. Народ повставав проти деспотизму, але замість того, щоби своє життя надалі будувати на основі Божого закону – а це закон любові та правди! – починали будувати на звичному законі ненависті. Замість старих тиранів ставили нових, замість сваволі одного правителя – віддавалися у сваволю натовпу».

«Тому, дорогі брати і сестри, ми, як народ, борючись тепер проти кремлівської тиранії, повинні пам’ятати про необхідність втілення в життя Божого закону, Божого вчення. Бо там, де люди відступають від Божого закону, де забувають про нього і де зневажають його – завжди зростатиме нова тиранія. Адже диявол ніколи не втомлюється спокушати людей», – застерігає Митрополит Епіфаній.

Тож, за словами Предстоятеля, нам належить слідувати за істиною, йти шляхом дарованої нам від Бога свободи й остаточно звільнитися від московського рабства. «Вшановуючи сьогодні святого Стефана, просімо його молитовного заступництва і за землю Волинську, і за всю Україну, щоби правда Божа утверджувалася і в житті Церкви, і в нашій державі. І щоби ті нерозумні, хто досі ходять кривими дорогами та слідують не за істиною – напоумилися, пізнали волю Божу та послідували їй, а не звичкам своїм чи пристрастям», – закликав Митрополит Епіфаній.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за наш народ. Завершилося богослужіння уставним многоліттям.