У Вселенському Патріархаті було святкування чуда, пов’язаного зі святою великомученицею Євфимією. Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію, під час якої вшанували святу, що зберігається у Пансептському Патріаршому храмі. Присутні були представники різних регіонів та паломники з Греції та Великої Британії. Патріарх звернувся до присутніх, висловивши радість і надію, які випливають зі святого місця та шанування святих.
Святкування чуда святої великомучениці Євфимії у Вселенському Патріархаті
Чудо славної великомучениці і всевірної Євфимії, святі мощі якої зберігаються в Пансептському Патріаршому храмі, відзначили у Септоцентрі Православ’я.
А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій молився за Божественною Літургією, що відбулася у вівторок, 11 липня 2023 року, у день свята, яку очолив прот. Митрополит Калавритський і Егіалійський п. Ієронім, який також співслужив у М. Гесперіносі, напередодні свята.
Первосвященики Rev. п. Апостола Герон-Дерського, п. Хрисостома з Мирона, п. Теолепта з Іконії, п. Іларіона з Вінніпега, п. Стефана з Калліуполя і Мадіта, п. Максима з Силіврії та Феофіла. Паїсія Ксантупольського, духовенства, монахів і монахинь та багатьох вірних з міста, Греції та Великої Британії.
Після відпусту Його Святість звернувся до пастви, сердечно привітавши паломників з-за кордону до Патріаршого храму та історичного центру Православ’я.
«Ви прибули з різних регіонів Греції, Етолоакарнанія, Арта, Лівадія, Ератира Козані та з Великої Британії, Святої Архиєпархії Тіатир. Ви в нашому Місті на чолі з преосвященними священнослужителями, професорами, пані Президентом Асоціації «Ай Маркос Артас», усіма вами побожними паломниками до святого місця, де віками зберігаються мощі та святині нашого Роду. Тут скрізь печать нашої цивілізації, відбиток розуму й благочестя наших предків. Тут чути пульс живої історії роду і православ’я. Відчуваєш тут крикливу тишу нашого, вашого, минулого. Ніщо з цього вам не чуже, бо ви не чужі тут, у духовному лоні Роду. Ми багато разів чули від паломників,
Сьогодні ми вшановуємо святу пам’ять святого Євфимія, мощі якого зберігаються в нашій Патріаршій Церкві, де ми зібрані в ім’я Господа нашого. Двічі на рік вони виставляються на вівтар для поклоніння: 11 липня, в річницю легендарного чуда святого, і 16 вересня, в день мученицької смерті святої Євфимії за віру Христову під час гонінь Діоклетіана. Як багато хто з вас знає, Четвертий Вселенський Халкідонський Собор у 451 році догматизував і проголосив, проти монофізитства та несторіанства, поєднання та змішання божественної та людської природ в одній особі Христа, «незмішане, нероздільне, незграбно, неподільно». Ця таємниця божественності, яке втілюється і виражається в усіх своїх аспектах благословенним життям Церкви, запечатаним її чудом святою Євфимією. Два томи христології, ортодоксальний і єретичний, були написані і покладені всередині святині, на її грудях. Коли святиню відкрили, Томос єретиків знайшли «розваленим на землю», кинутим до ніг великомучениці, а Томос з горою Халкідонської був у її «чесних руках». Відтоді святого вшановують як «вчення батьківських покровителів». кинуто до ніг великомучениці, а фоліант з горою Халкидоном в її «почесних руках». Відтоді святого вшановують як «вчення батьківських покровителів». кинуто до ніг великомучениці, а фоліант з горою Халкидоном в її «почесних руках». Відтоді святого вшановують як «вчення батьківських покровителів».
Тоді Патріарх зазначив, що для нас, православних, шанування святих належить до ядра нашої ідентичності.
«Всі святі випромінюють славу і блиск Воскресіння Господнього і Його Небесного Царства. Їхні свята та свята, їхні святі мощі та святі ікони, їхні причастя, їхні житія та чудеса, їхня відданість Христові та Його Церкві – усе це є джерелом духовного збагачення для нас, віруючих. Святі та мученики є вираженням Божої любові до людини і світу. Як сказано, «Церква йде в історії слідами святих».
Ми прославляємо Бога любові за те, чого Він навчає у Своїй Церкві. Звичайно, курс Церкви у світі не розгортається поза історичною дійсністю та її суперечностями. Його місія — діяти як «світло для світу» (Матвія 5:14), невпинно боротися за його перетворення у Христі. Ми тут, у Василефусі, не вимірюємо речі та події кількісними та зовнішніми критеріями. Усе в руках Христа, який є «альфа й омега, перший і останній, початок і кінець» (Одкр. 2, 13). Він є «дорога, і правда, і життя» (Івана 8:6). Христос є запорукою сьогодення Церкви та її благословенної дороги до Його вічного Царства, «де чистий голос тих, що торжествують і вигукують «Слава Тобі, Господи»!».
Це наша радість і надія, які особливо інтенсивно переживаються в кожній Божественній Літургії, яка завжди є досвідом воскресіння. Звідси живиться непорушна впевненість, що Вселенський Патріархат нерозривно і навічно пов’язаний із Павлиною міст, і що наші храми, паломництва та наші святині завжди залишатимуться місцем оновлення й освячення і дадуть кожному нитки вічного життя.
З цими думками та з почуттям любові та шани ми вітаємо всіх вас, співпаломники, дякуємо вам за вашу присутність і ваші молитви у всесептальній Патріаршій Церкві та у свято святої великомучениці Євфимії, зі святої скинії якої всі «каніфоль аріомета адапаніто», «душі наші просвітлені і розум сяє». Нехай Триєдиний Бог благословляє Вас і береже Вас, дарує здоров’я та всі Свої спасенні дари Вам і Вашим близьким».
Опісля Святійший владика роздав вірянам антидар і мале благословення та сфотографувався з ними на пам’ять на подвір’ї Патріархії.











Соц.медіа