В Вербну неділю 9 квітня 2023 року Православна Церква України та Українська православна Церква (Московський патріархат) відзначили Вербну неділю в Києво-Печерській лаврі. Митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію в Трапезному храмі, піднісши молитви за Україну та український народ, тоді як митрополит Онуфрій очолив молитовну службу на площі біля Ближніх печер. Обидва богослужіння відбулися в різний час, але вірні обох церков були об’єднані в спільних молитвах за мир і благополуччя на українській землі.

Митрополити Епіфаній та Онуфрій очолили літургії та молитовну службу в різних храмах Києво-Печерської лаври

В Вербну неділю, 9 квітня 2023 року, у Києво-Печерській лаврі відбулись дві паралельні святкові богослужіння Православної Церкви України (ПЦУ) та Української православної Церкви (УПЦ) (в єдності з Московським патріархатом).

У Вербну неділю ми пригадуємо євангельську подію, коли Спаситель увійшов до Єрусалима, аби звершити свою Хресну жертву заради спасіння людства. Єрусалимські жителі вітали Його як Пророка, Месію, а фарисеї говорили: «Весь світ іде за Ним» (Ін. 12: 19).

Предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній, очолив Божественну літургію в Трапезному храмі на честь святих Антонія і Феодосія Печерських. Це було перше богослужіння ПЦУ на території цього храму. Під час літургії митрополит підніс молитви до Бога за захисників України, перемогу нашої держави та весь український народ.

У той же час кількасот вірян УПЦ (МП) зібралися на площі біля Ближніх печер для молитовної служби, яку очолив митрополит Онуфрій. Під час сугубої єктенії вірні піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі та позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія