Стрімке падіння авторитету Предстоятеля УАПЦ призводить до стихійного розвалу нашої святої Церкви. Яскравим прикладом таких анархічних тенденцій може бути дивна поведінка протоієрея Петра Зайця — канцлера Консисторії Тернопільської єпархії, який, прикриваючись авторитетом єпископа Віктора (Бедя), привласнив собі одну з церковних нагород – право носіння хреста з прикрасами. 

Як повідомляє найближче оточення Предстоятеля УАПЦ, цим дивним вчинком священик наразився на незадоволення Блаженнішого Митрополита Макарія, якому, за усталеною традицією нашої церкви, належить право удостоєння кліриків ієрархічними церковними нагородами (вищими за наперсний хрест). За чинним Статутом УАПЦ (п. 10.9) на це має право також Єпархіальний Архієрей, але, тільки за відома і благословення Предстоятеля УАПЦ.

Стало відомо, за вимогою Блаженнішого Митрополита Макарія протоієрей Петро Заєць має відмовитися від носіння хреста з прикрасами, оскільки не має на це законного права. 

Цікавим є той факт, що протоієрей Петро Заєць був довгий час довіреною і наближеною особою очільнику Тернопільської кафедри Архієпископу Мстиславу (Гук), але після його скандального звільнення, переглянув свої «принципи» та переорієнтувався під нового керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ, забувши слова вікопомного Митрополита Мефодія: «Зраду приймають, але й зрадниками гидують».

Рідний батько о. Петра Зайця – о. Богдан Заєць є кліриком Української Православної Церкви Київського Патріархату та священнослужителем Свято-Троїцького Духовного Центру в місті Тернополі, в той час коли його рідний син є кліриком Української Автокефальної Православної Церкви. Логічно запитати, які цілі переслідуються в сім’ї священослужителів, де батько і син перебувають у різних конфесіях – УПЦ КП та УАПЦ? Чи не стане Церква Різдва Христового “розмінною монетою” для подальшої кар’єри о. Петра Зайця вже в УПЦ КП.

Особливо цікаво, за які такі заслуги перед УАПЦ протодиякон, за такий короткий час, досягнув сану ієрея з правом носіння хреста з прикрасами і обійняв відразу дві посади секретаря консисторії Тернопільської єпархії та скарбника Церкви Різдва Христового?

Лише за три місяці з протодиякона о. Петро Заєць надзвичайно стрімко піднявся кар’єрними східцями до посади секретаря консисторії Тернопільської єпархії УАПЦ, священнослужителя і скарбника Церкви Різдва Христового, протоієрея з правом носіння хреста з прикрасами.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ