11 жовтня – день пам’яті святого Харитона Сповідника. Преподобний був родом з Іконії, що в Малій Азії та жив за часів правління імператора Авреліана.

Святий Харитон ревно проповідував та довго викривав язичників у своєму місті, але імператор наказав схопити християнина і кинути в темницю. Його піддавали жорстоким мукам та морили голодом. Лише за правління Тацита Харитона випустили з темниці. Отримавши свободу, він відправився в паломництво на Святу Землю. В околицях Єрусалиму його захопили розбійники та відвели до печери. Від смерті Харитона врятувало те, що в печеру вповзла змія і своєю отрутою отруїла посудину з вином, випивши яке розбійники загинули.

Після смерті розбійників святий Харитон залишився жити в печері розбійників і вирішив облаштувати там церкву. Незабаром у нього з’явилося багато послідовників і в тій печері утворилася Фаранської лавра, яка стала першою чернечою обителлю в Іудейській пустелі. Бажаючи усамітнення, преподобний незабаром пішов звідти. На новому місці Харитоном була заснована Ієрихонська лавра а потім, на третьому місці усамітнення, – Суккійска лавра.

Преподобний Харитон залишився жити в Суккійскій лаврі, але бажаючи померти на місці початку своїх відлюдницький подвигів, повернувся в Фаранську лавру де відійшов до Господа близько 350 року.