Функціонер Російської Православної Церкви (РПЦ) оголосив, що церковна організація розглядає можливість прийняття монахів з України на свої території та розселення їх у монастирях. Проте, він вважає, що краще було б, якби монахи не відчували себе чужими у своїй країні. Одночасно він висловив обурення можливим сценарієм приєднання Української Православної Церкви Московського патріархату до Помісної Православної Церкви України (ПЦУ).

РПЦ готова прийняти монахів на свою територію, але з обережністю

Функціонер РПЦ повідомив, що вони готові прийняти монахів на території РФ та розселити їх у свої монастирі. Проте, на його думку, такий сценарій є крайнім. А найбільш правильно було би, якби монахи “не почували себе чужими у своїй країні”.

Також Кіпшидзе заявив, що можливий сценарій приєднання УПЦ МП до ПЦУ є страшнішим, аніж зруйнування кафедрального собору Одеси.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Варто зазначити, що в релігійній ситуації в Україні вже були поодинокі випадки обміну священників-колаборантів на українських військових у разі їхнього засудження та бажання покинути країну. Також деякі священники та єпископи УПЦ МП самостійно втекли до Росії через свою антиукраїнську політичну позиції. Проте ніхто із них не був покараний Синодом. Вони продовжують вважатися єпископами на спокої.