20 червня 1992 року Блаженніший Митрополит Володимир повернувся до Києва після обрання главою Української Православної Церкви. Зустрічаючи його на вокзалі, велика кількість кліриків та мирян віддавала шану новому Предстоятелю. У своїй першій промові в Києво-Печерській Лаврі, Митрополит Володимир висловив свою любов до рідної землі та заявив про свою готовність служити людям та незалежній Україні.

Емоційний приїзд і промова Блаженнішого Митрополита Володимира до Києва

20 червня 1992 року Блаженніший Митрополит Володимир прибув у Київ після обрання Предстоятелем Української Православної Церкви. Його зустрічала велика кількість кліриків та мирян.

Ступивши на перон вокзалу, Архіпастир промовив перші слова: «Я прибув не у відрядження, не з-за кордону, а прибув на рідну землю служити людям і незалежній Україні».

Після подячного молебню у Трапезному храмі прпп. Антонія і Феодосія Києво-Печерської Лаври Митрополит Володимир звернувся до вірян з першою проповіддю, зокрема, зазначивши:

«Я приїхав не за кордон. Я повернувся до свого дому, до рідного дому, до своєї батьківщини, яка мене виховала. Я не можу заявляти про свій патріотизм, тому що, мені здається, це вроджене почуття, яким воно є по відношенню до рідної матері, яка народила нас на цей світ і дала нам все необхідне».

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира