Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки, Вальдемарасом Сарапінасом. Обговорено важливі питання співпраці, а Патріарх висловив подяку за литовську підтримку у часи російської агресії.

Солідарність та Підтримка: Важлива Зустріч Предстоятеля Київського Патріархату та Литовського Посла

30 листопада 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні паном Вальдемарасом Сарапінасом.


У зустрічі також взяли участь Радниця Посольства Литовської Республіки в Україні Юргіта Янкунєнє; помічник народного депутата України, шеф-редактор Часопису “Київ дипломатичний”&”Kyiv Diplomatic” Magazine” Олександр Кондратенко та керуючий справами Київської патріархії архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій.

НАШ ТЕЛЕГРАМ


Святійший Патріарх Філарет подякував пану Послу за велику допомогу, яку надає Литва українському народу у цей непростий час російської військової агресії.


“Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату ми дякуємо, у Вашій особі, литовському народу за допомогу у ці важкі для нас часи. Ця війна не просто між Україною і Росією, це війна Росії з усією Європою. Україна виступає захисницею Європи від російської навали. Ми вдячні Литві, що вона з Україною завжди перебувала у добрих відносинах і зараз своєю допомогою та підтримкою, перебуває поруч з нами”, – сказав Святійший владика.
Пан Посол запевнив Предстоятеля Київського Патріархату, що Литва і надалі буде надавати всіляку допомогу Україні у її боротьбі за незалежність.


“Литовський народ з самого початку російської агресії підтримує Україну. Нажаль, Росія продовжує свою чорну справу, намагається захопити Україну, але їм це не вдасться, завдяки мужнім Збройним силам України, незламним звичайним українцям та підтримці партнерів України. Україна вистоїть, зокрема, завдяки таким людям як Ви, Ваша Святосте, які щодня роблять все, щоб ми відчували добро, красу, життя, все те, що дає нам віру і надію, що перемога буде за Україною. Ми залишимось і будемо поруч з вами до перемоги”, – відзначив Вальдемарас Сарапінас.
За внесок у розвиток відносин між Україною і Литвою, Предстоятель Київського Патріархату нагородив Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапінаса – Орденом святого Миколая чудотворця.
На завершення зустрічі Святійший владика побажав Пану Послу Божої допомоги і успіхів у його дипломатичній роботі та подарував пам’ятні подарунки.