Нещодавно діюча Парафія Успіння Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви з храмом в місті Хмельницький перейшла до юрисдикції Української Православної Церкви Київського Патріахату. Начерзі інші парафії, і не тільки на Хмельниччині… Ці події тільки початок великого розколу та краху УАПЦ в наслідок кулуарної та безголової діяльності Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетич) і Митрополита Галицького Андрія (Абрамчук). Вони, як найстарші правлячі архієреї приймають рішення від імені Архієрейського собору УАПЦ та персонально несуть історичну відповідальність за всі наслідки і процеси, які нині відбуваються в УАПЦ.

Грубе порушення принципів соборноправності, Статуту УАПЦ:

1.7. УАПЦ здійснює своє служіння в світі на основі соборноправності. Вищими органами церковної влади, управління й суду є Помісний Собор і Архиєрейський Собор; вищим органом церковної влади на період між соборами є Патріярша Рада на чолі з Предстоятелем.

Єпархіяльним органом церковної влади, управління й суду є єпархіяльний собор на чолі з правлячим архиєреєм; єпархіяльним органом церковної влади в єпархії між соборами є єпархіяльна рада на чолі з правлячим архиєреєм.

Парафіяльним органом церковної влади й управління є парафіяльні збори на чолі з настоятелем; парафіяльним органом церковної влади на період між парафіяльними зборами є парафіяльна управа на чолі з настоятелем;

10.1 Єпархіяльний архиєрей (правлячий архиєрей єпархії) за наступництвом влади від Святих Апостолів силою свого уряду має вищу загальну владу в єпархії яку здійснює при соборному співдіянні клиру й мирян.

10.2 Вибір кандидатури єпархіяльного архиєрея здійснюється на єпархіальному соборі з числа єпископів УАПЦ або священиків, гідних єпископського служіння.

19.1 Єпископи УАПЦ  володіють повнотою канонічної влади в Церкві за правом апостольського спадкоємства. Ця влада передається єпископові в таїнстві рукоположення.

19.5 Вибір кандидатів до єпископського служіння здійснюється на єпархіальному соборі єпархії, яку має очолити кандидат або до якої він ставиться вікарієм.

Та ігнорування статутних прав, рішень єпархіального собору, єпархіальної ради Тернопільської та Хмельницької єпархій УАПЦ, інтриги з боку Митрополитів Макарія і Андрія – це те, що обурює усю повноту УАПЦ та її численних прихожан.

Поштовхом до написання відкритого звернення стало, отримання інформації з джерел Патріархії УАПЦ про те, що Блаженнішим Митрополитом Макарієм і Митрополитом Галицьким Андрієм ВЖЕ погоджено кандидатуру нового керуючого на кафедру Тернопільської єпархії УАПЦ, а саме єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила (Михайлюк). Офіційно прийняти кандидатуру нового керуючого Тернопільською єпархією Архієрейський собор зможе, під час чергового засідання, на початку червня, одразу після Зелених свят. Владика Кирил є вихідцем з Тернопільщини і, не секрет, що перебуває в конфлікті з Преосвященнішим Віктором (Бедь), тому стане «ручним» для Митрополита Макарія у подальшому керуванні Тернопільською єпархією УАПЦ.

З найближчого оточення Предстоятеля відомо, що кандидатура Владики Кирила є тимчасовою, на півроку. Після чого буде висвячено нового єпископа на Тернопільську кафедру, або, при сприятливих умовах, повернуто Архієпископа Мстислава (Гук).

Якщо Предстоятель та Архієрейський собор УАПЦ не почують голоси правди і будуть надалі, з порушенням статуту УАПЦ, ігнорувати волю кліру та прихожан Тернопільщини, то абсолютна більшість приходів і духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ вдадуться до наступних дій:

1.Оголосять недовіру Предстоятелю та Архієрейському Собору УАПЦ;

2.Висунуть вимоги про скликання позачергового Помісного собору УАПЦ, на якому поставлять питання про знаття Блаженнішого Митрополита Макарія з посади Предстоятеля УАПЦ та обрання нового Предстоятеля УАПЦ;

3.Припинять поминання Блаженнішого Митрополита Макарія і всіх правлячих архієреїв УАПЦ, окрім Вселенського Патріарха ВАРФОЛОМІЯ;

4.Складуть колективне звернення про захист статутних прав та церковних канонів, свавілля і корупцію Блаженнішого Митрополита Макарія та Митрополита Галицького Андрія до Вселенського Патріарха ВАРФОЛОМІЯ.

5.При не виконанні вищевикладених вимог, духовенством буде оголошено автономію Тернопільської єпархії УАПЦ.

“За правду борись аж до смерті, тож за тебе й Господь Бог змагатиметься”

(Сираха 4:28)

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ