28 вересня, Православна Церква вшановує пам’ять святителя Симеона Печерського, який відзначався як видатний духовний лідер та будівельник храмів. Дізнайтеся більше про життя та внесок цього святого в історію Православної Церкви.

Життя та Діяльність Великого Єпископа Суздальського у Православній Історії

28 вересня Свята Православна Церква світло вшановує пам’ять святителя Симеона Печерського, єпископа Суздальського.

Святий Симеон з юних літ полюбив Церкву Христову і вирішив присвятити своє життя служінню Їй. Він прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській Лаврі у другій половині ХІІ ст.. У Лаврі святий Симеон любив читати розповіді про життя святих преподобних, і намагався наслідувати їх богоугодному життю. З великим захопленням він читав про життя та подвиги преподобних Антонія та Феодосія.

Всемилостивий Господь бачачи його ревну любов до Церкви покликав Симеона до великого архіпастирського служіння. 1215 року його було обрано першим єпископом Володимиро-Суздальської землі. Святитель, як добрий пастир, старанно піклувався про ввірену йому паству і не залишав чернечих послухів.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Також святитель увійшов в історію Церкви як будівничий величних соборів та храмів. Зокрема завдяки його наполегливості та молитві у 1218 році ним був освячений храм в монастирі Різдва Христового, а в 1225 році – величавий собор в Суздалі. Великий князь Георгій Всеволодович глибоко шанував святителя Симеона і готовий був відкрити нову єпископську кафедру в Суздалі для його друга, інока Полікарпа з Києво-Печерського монастиря, який був спокушений духом честолюбства.

Але святитель Симеон, бачачи духовний стан Полікарпа, відрадив великого князя від його наміру, а самому Полікарпу написав глибоке повчальне послання, в якому він дав своєму другові настанови проти його душевних недуг. Це послання поклало початок Печерського Патерика. Святитель Димитрій Ростовський називає його другим літописцем після блаженного Нестора. Його перу належить твір «Сказаніє о святой чудотворной церкві Печерской Кієвской, како создася, украсіся і освятіся». Також він відомий як автор 8 повістей про печерських монахів.

Він написав «Повість про заснування Печерської обителі», де міститься розповідь про якогось Шимона, благодійника храму обителі, який був спочатку латинянином (католиком), потім у преподобного Феодосія Печерського навчився істинної віри в Ісуса Христа, навернувши за собою в православ’я до 300 душ.

У дні його земного життя віруючі бачили чудесне явлення Пресвятої Богородиці, яка благословляла свого слугу. Святитель Симеон мав великий дух щирого смирення.

12 років святитель пробув на Володимирській кафедрі аж до самого блаженного упокоєння. Лаврентієвській літопис від 1226 року говорить: «Місяца травня в 22 день преставися блажений и милостивий епископ Симеон Суздальскій и Володимирський, постригся в схиму. И положено бисть честне тіло его в церкві Святия Богородиці у Володимирі».

Через деякий час згідно бажання самого святителя, яке він заповідав своєму другу Полікарпу, Його нетлінні мощі були перенесені до Києво-Печерської лаври та покладені із іншими угодниками Божими, що спочивають у Ближніх Антонієвих печерах. На карті Ближніх лаврських печер 1638 року, 1661-1703 років і пізнішого часу згадується відповідно «святий Симеон, митрополит Суздальський», «Симон єпископ» і «Симон, єпископ Суздальський».

Божественний Святителю Симеоне Печерський,

Молимося перед тобою зі смиренням і вірою, звертаючись до тебе як до нашого небесного заступника і молитвенника. Ти, святителю, вирішив присвятити своє життя служінню Господу та спасінню душ людських.

Ми благаємо твоєї молитвенної підтримки перед Богом. Будь нашим посередником перед Спасителем, просимо Його надати нам мудрість для правильного життя, сили для подолання життєвих труднощів та віри для того, щоб завжди дотримуватися Його заповідей.

Святителю Симеоне, моли Бога за нас, щоб ми могли віддавати хвалу Богові своїми словами і діями, служити іншим і допомагати тим, хто потребує цього. Благослови наші родини, захисти наших близьких та подаруй нам спокій, мир та духовну благодать.

Ми віримо, що твоя заступницька молитва перед Богом завжди є почутою, і ми дякуємо тобі за твою прихильність та благословення. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія