Шановні віряни та гості міста! Запрошуємо вас прийти до Свято-Троїцького Духовного центру на честь князя Данила Галицького м.Тернополя, щоб приклонитись до ікони з частичкою мощей святої великомучениці Варвари.

У нашому храмі ви зможете помолитись та згадати у своїх молитвах жертводавців, родину Панцьо, які пожертвували на молитовну згадку ікону Святої Варвари з частичками її святих мощей.

Цікаві факти про життя та діяння святої Варвари розкажуть вам більше про її подвиги та віру. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш храм та поклонитись святині, піднести молитви за військо, Україну та братів і сестер віри православної.

Адреса нашого храму: проспект Злуки, 28, Тернопіль.
Телефон для довідок: 0352 287 987.

Спаси Господи, чекаємо на зустріч для спільної молитви!

Життя та християнський подвиг святої Варвари

Свята Варвара (Varvara) – це визнана свята православної та католицької церкви, а також відома у християнському світі як мучениця та заступниця військових, механіків, геологів, геодезистів та інших професій, пов’язаних з будівництвом та наукою.

Історія святої Варвари датується III століттям, коли вона жила в римській провінції Каппадокія (сучасна Туреччина). Її батько Діоскор (Diocor) був язичником та збудував для неї спеціальний будинок, де вона жила із своєю годувальницею. Варвара була дуже красивою та мудрою дівчиною, яка вже в юні роки відмовилась від поклоніння ідолам та перейшла на християнство. Це було проти волі її батька, який звернувся до римського правителя Максиміна Хір (Maximian Herculius) і попросив його покарати свою дочку.

Максимін Хір виніс вирок, за яким Варвару мали замурувати у вікні її кімнати. Але, за легендою, Бог послав ангела, який вирізав друге вікно в стіні, щоб Варвара могла вийти з кімнати та спілкуватись з людьми. Незабаром Варвара була знайдена та засуджена на смерть головуванням. Її кати спершу жорстоко побили її палицями та булавами, а потім перерізали горло мечем. За легендою, після смерті свята Варвара з’явилась відважним військовим, які звільняли своїх товаришів з полону, та допомагала людям, які потрапили в біду.

Ікона святої Варвари з частичкою її святих мощей вважається дуже цінною у православній та католицькій традиції. Віруючі віддають їй честь та моляться про захист від лиха та благословення у важких життєвих ситуаціях.

Таким чином, запрошення до поклоніння до ікони святої Варвари є чудовим способом не тільки згадати та вшанувати жертводавців, але й знайти духовну підтримку та захист у святій, яка вважається заступницею військових та інших професій, пов’язаних з наукою та будівництвом.


Молитва до Святої Варвари
Свята Великомученице Варваро! Я згадую сьогодні муки, які Ти перетерпіла за віру в Пресвяту Тройцю й прошу Тебе: молися за мене до Бога-Отця, щоб дав мені сили перемогти різні земні випробовування, серце ж і душу піднеси до небесних дарів.

Молися до Бога-Сина, щоб за Його ласкою я покинув(-ла) дотеперішню сонливість і лінивство й почав(-ла) ревно ходити дорогами святого Євангелія.

Моли й Святого Духа, щоб відновив мене, скріпив і освятив.
Свята Великомученице Варваро! Нехай рaни Твого святого тiла уздоровлять рaни, які моїй душі завдав гріх, а Твоя невинно пролита кров нехай очистить мене.

Через муки й смеpть Твою, молю Тебе, свята Великомученице Варваро, не дай мені вмерти без покути й не прийнявши святі Тайни Тіла й Крові Господа нашого Ісуса Христа.
Амінь.