Священнослужитель Православної Церкви України позбавлений прав за нетверезу їзду

Священнослужитель Православної Церкви України, Роман Цап зі Самбірщини, був оштрафований та позбавлений прав за їзду у нетверезому стані. Шевченківський районний суд Львова виніс відповідний вирок 16 лютого 2023 року, на який можна подати апеляцію протягом 10 днів.

Патрульні зупинили автомобіль Москвич/АЗКЛ Романа Цапа 8 січня цього року на заправці WOG на вулиці Б. Хмельницького у Львові о 3-й годині ночі. Водій був під очевидним впливом алкоголю, але відмовився від проходження перевірки на встановлення вмісту алкоголю у крові як на місці зупинки, так і в медичному закладі.

Під час розгляду справи в суді, Роман Цап не з’явився, але був поінформований. Суддя Ірина Зима визнала священнослужителя винним та оштрафувала на 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.

Згідно з даними YouControl, Роман Цап є священником парафії великомученика Димитрія Солунського та парафії Успіння Пресвятої Богородиці в селі Нижній Турів Самбірського району Львівської області. Крім того, він є парохом храму великомученика і цілителя Пантелеймона у селі Верхній Турів на Самбірщині.

Представник єпархіального управління о.Іван прокоментував подію яка трапилась за участі священнослужителя УПЦ/ПЦУ: “Шановні вірні! З великим сумом повідомляємо вам про неприпустиму поведінку священнослужителя Романа Цапа, який був зупинений за керування транспортним засобом у нетверезому стані. Це дуже серйозна порушення, яке шкодить не тільки авторитету нашої церкви, але й ставить під загрозу життя та безпеку інших людей на дорозі. Ми засуджуємо таку поведінку та закликаємо священнослужителів бути прикладом для вірних та дотримуватися високих стандартів поведінки. Ми віримо, що цей випадок стане нагадуванням для всіх про необхідність дотримуватися правил та законів, а також про необхідність бути відповідальними за свої дії. Ми сподіваємося, що ця ситуація не спричинить шкоди авторитету нашої церкви, але стане нагадуванням про те, що ми всі повинні бути прикладом для інших у всіх сферах нашого життя. Просимо вибачення за прикрий інцидент за участі священнослужителя автокефальної Православної Церкви України”.