Вже десятий рік Україна переживає новітню російську війну, яка перетворилася на оборонну боротьбу за незалежність. У цьому конфлікті втрати серед воїнів та населення стають все більшими, але народ не забуває про кару і відплату за злочини нападників.

Жертви, втрати та відплата в російській агресії проти України

Десятий рік триває новітня російська війна проти України і скоро буде вже пів тисячі днів з часу відкритого повномасштабного вторгнення російських військ в нашу країну. Хоч ми говоримо про війну в Україні, але з нашого боку це оборонна війна, неспровокована, вимушена, а українці є її жертвами.

Кожен день нашого життя має свою дуже дорогу ціну – ціну крові та життів наших воїнів, чоловіків і жінок, які захищають Україну від повторення на вільній території нашої Батьківщини актів російського геноциду, подібних до вчиненого окупантами в Бучі, Маріуполі та багатьох інших містах. Невідома нам на сьогодні кількість жертв і серед мирного населення – ні в чому не повинних людей, які постраждали лише за те, що жили в Україні, яку хоче загарбати ворог.

Всім нам болять ті непоправні втрати, які понесла вже чи не кожна українська родина, втративши чи на полі бою, чи в мирних містах під час постійних бомбардувань своїх рідних чи знайомих. Наша Церква повсякчас молиться за кожного полеглого у цій війні – нехай Господь упокоїть їхні душі у Царстві Своєму! Вічна і світла їм пам’ять.

Натомість їхнім катам і вбивцям – справедлива кара і невідворотна відплата за законом людським і Законом Божим. Нехай справдяться на наших нападниках слова Спасителя: «Всі, хто візьме меч, від меча і загинуть» (Мф. 26: 52).