Священство УАПЦ не бажає миритися з подвійними етичними стандартами, які засвідчив скандал довкола архієпископа Мстислава (Гука). Заскочені скандальною поведінкою свого архіпастиря, священники Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, що служать на Хмельниччині, прийняли рішення про об’єднання з Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату.

Відхід кліриків УАПЦ від владики Мстислава – цілком логічне і прогнозоване явище, – коментує подію Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук. А відповідальність за це має нести не лише єпископ-гультій, але й ті, хто покривав і покриває його безчинства. У людей урвався терпець.

Ми бачимо, що керівництво УАПЦ гальмує об’єднавчий процес, бачимо, що в нашій Церкві перемагають руйнівні процеси. Тому, не дочекавшись об’єднання інституційного, віряни та священство УАПЦ розпочали рух за об’єднання знизу.

Ситуація – критична. Тому, якщо найближчим часом наше церковне керівництво не отямиться, то невдовзі такої церковної спільноти як УАПЦ не існуватиме”.

Прес-служба сайту