Презентація рукописного зошита мемуарів вчителя Лавра Нечипоренка, який переховували як доказ у справі “антирадянської діяльності”.

Розкриття трагічної історії Голодомору через свідчення очевидця

Сьогодні в Національному музеї Голодомору-геноциду взяв участь у презентації унікального видання – спогадів вчителя з Боярки, свідка Голодомору Лавра Нечипоренка. Його рукописний зошит мемуарів теж мав свою трагічну й унікальну історію, адже його переховували в архіві КДБ понад тридцять років як доказ у справі «антирадянської діяльності» проти відомого поета-шістдесятника.

Кілька років тому цей рукопис потрапив до Музею Голодомору, був опрацьований текст, та зі вступними статтями й коментарями підготовлений до видання – аби широкому загалу донести правду про страшні злочини тогочасної влади, про долю людини в жорнах масових репресій у поневоленій совєтами Україні на початку 1930-х років, про Голодомор-геноцид в Києві та селах сучасних Житомирської та Вінницької областей. Ми разом з парафією Собору святого Андрія у Вашингтоні фінансово долучилися до цієї справи, аби це видання побачило світ.

Чому це важливо? Хіба важливим є Голодомор, коли зараз війна? Так. Це дуже важливо, і не лише з точки зору історії. Це дуже важливо для того, щоби, знаючи ПРАВДИВУ історію, ухвалювати відповідні рішення сьогодні, аби будувати наше спільне майбутнє, уникаючи помилок і розуміючи справжню суть і мету кремлівської влади.

Голодомор – це одна з форм геноциду щодо нашого народу. Голодомор був не один. Цих свідомо спланованих більшовицькою владою, штучних масових голодоморів на території України було щонайменше три: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Тож майже три десятиліття український народ потерпав від навмисно спланованих Голодоморів та від їх наслідків, а потім ще кілька десятиліть – від брехні, мовчання і залякування за свідчення правди про ті злочини. Так важко «по краплинах» збирати ті докази, бо їх усіляко намагалися приховати і знищити, стерти з нашої історії та з нашої пам’яті.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Сьогодні росія здійснює проти українського народу черговий акт геноциду – ворог надалі намагається нас знищити лише через те, що ми є українцями. І те, що відбувається зараз, а особливо те, що ми бачимо на деокупованих територіях, свідчить про геноцид – свідомий, спланований, жорстокий геноцид українського народу. І в XXI столітті кремлівська влада, пряма ідейна спадкоємиця радянського тоталітарного режиму, продовжує ту ж саму політику винищення українства.

Тому нам так важливо пам’ятати. Тому так важливо знати нашого ворога і розуміти, на що він піде, аби досягти своєї мети. Тому так важливо знати правду, аби знову не повірити, аби зберегти свою таку вистраждану, але героїчну правдиву історію. І жодному диктатору не вдасться підкорити тих, хто знає свою історію, хто стоїть на захисті тих, кого любить, і пам’ятає своїх загиблих. Українці – пам’ятають.