Мартін Гарріс, Посол Великої Британії в Україні, створив унікальний момент співзвучності, вітаючи українців у День Святого Андрія. Спільне святкування з шотландцями вразило серця та зміцнило дипломатичні зв’язки.

Дипломатична Співучасть: Важливий момент привітання в історії Українсько-Британських зв’язків

Україно-Британські Зв’язки: Посол Мартін Гарріс Привітав Україну у День Святого Андрія Первозванного

30 листопада 2023 року став визначним для України, коли Посол Великої Британії Мартін Гарріс привітав країну з днем Святого Апостола Андрія Первозванного. Записуючи своє вітання на тлі Андріївської церкви в Києві, він наголосив на історичному зв’язку цього свята із заснуванням Києва та відзначенні цього дня як єдиного для українців та шотландців.

За словами посла, стоячи біля Андріївської церкви, він вшановує місце, де, згідно з легендою, Святий Андрій провістив заснування Києва. “Сьогодні українці та шотландці святкують Святого Андрія в один день. З Андрієм! Счасливого Андрійового дня!” – сказав посол, що викликало теплі почуття серед українців.

Святковий настрій вище через особливий контекст – перше в історії спільне відзначення Святого Андрія українцями та шотландцями. У цей момент важливо відзначити також важливість та підтримку, яку Україна отримує від Великої Британії у час війни.

Мартін Гарріс, призначений Послом Його Величності в Україні у вересні 2023 року, є визнаним дипломатом з багатолітнім досвідом. Почавши кар’єру в Міністерстві закордонних справ у 1991 році, він обіймав важливі посади в різних країнах, включаючи Румунію, Росію та Україну.

Неабияким чином відзначається його період роботи в Києві, де він очолював представництво Посла та виконував обов’язки генерального консула. Зазначимо, що Гарріс також працював у Москві, де керував програмою британської технічної допомоги в Росії.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

З 2014 по 2017 рік він був міністром і заступником Посла у посольстві Великої Британії в Москві, а з 2017 по 2022 рік очолював Департамент Східної Європи та Центральної Азії в Міністерстві закордонних справ. У 2023 році йому було присуджено орден Святого Михайла і Святого Георгія.

Особливо важливо відзначити, що Мартін Гарріс є не лише дипломатом, але й визнаним чиновником ордену Британської Імперії та Кавалером ордену Святого Михайла і Святого Георгія.

Україна висловлює свою глибоку вдячність Послу за його підтримку та людяну увагу у часи важкої війни. Йому вдалого періоду служби в Україні та щирих вітань з Днем Святого Андрія!

Джерело: Андріївська церква