Скандал стався на Молитовному сніданку у Тернополі, де зібралися громадські діячі, політики та керівництво громади, щоб помолитися та обговорити важливі питання. Однак, на заході з’явився керівник єпархії Тарас Петранюк, який є злочинцем і колаборантом, засуджуваним за статтями Кримінального кодексу України. Фото, що показують Петранюка за столом поруч із головним поліцейським Тернопільської області, обурили громадськість та викликали вимогу до його відставки та притягнення до відповідальності.

Керівник єпархії Тарас Петранюк зібрався за столом з поліцейським під час молитовного сніданку, що спричинило критику і вимогу його відставки.

Західна Україна знову потрапила в центр скандалу, який викликав гнів громадськості і засудження влади. Під час ІІ Молитовного сніданку у Тернополі, відбулась публічна демонстрація наглої та впевненої позиції кримінального злодія та колаборанта Петранюка Тараса Івановича. Тільки у нас в Україні за одним столом можуть сидіти поруч головний поліцейський Тернопільської області Богомол Олександр Миколайович і кримінальний злочинець керуючий Тернопільсько-Бучацькою Єпархією Петранюк Тарас Іванович (Тихон) відомий в кримінальних колах шахрай обвинувачений за ст.190 ч.2 та ст.111КК України. І це відбувається в часі війни, коли 19-річні хлопці гинуть на своїх бойових позиціях, щоб такі мордоворити сиділи за столами з білими скатертиночками і піарились на їх смертях. Офіційний сайт Тернопільсько-Бучацької єпархії повідомляє, що 16 березня 2023 року, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон Петранюк взяв участь у молитовному сніданку, що відбувся у Тернопільському ТРЦ “Подоляни”. До заходу також долучились керівництво громади, народні депутати, військовослужбовці, сім’ї загиблих військовослужбовців, волонтери, державні та культурні діячі, освітяни та громадські активісти області. Громадськість вимагає покарання для Тараса Івановича та негайного звільнення його з посади керівника єпархії. Злочини не повинні бути терпимі ніким, навіть якщо злочинець має релігійний статус. За такі дії він повинен бути притягнутий до відповідальності згідно з українським законодавством.

Окрім цього, така поведінка керівника єпархії є неприйнятною з морального та етичного погляду. Колаборація з окупаційною владою, яка вчинила злочини проти України, є зрадою національних інтересів та засуджується українським суспільством.

Влада має негайно розслідувати цей скандал та прийняти всі необхідні заходи для забезпечення правопорядку та належної поваги до пам’яті загиблих українських захисників. Також необхідно переглянути законодавство щодо релігійних організацій та забезпечити, щоб вони не могли використовувати свій статус для приховування злочинів та зради національних інтересів.

Засудження владою та громадськістю таких дій є важливим кроком в захисті правопорядку та національної безпеки. Дії Тараса Петранюка не можуть бути толеровані, і він повинен бути притягнутий до відповідальності відповідно до законодавства України.