Стаття присвячена 9-ій роковині від смерті Владики Мефодія і вшановує пам’ять Митрополита Київського і всієї України УАПЦ, який присвятив своє життя розвитку Української Автокефальної Православної Церкви. Виділяється його внесок у прагнення отримати канонічне визнання від Константинополя, що стало реальністю після його смерті.

Спадщина Владики Мефодія: шлях до канонічного визнання

24 лютого 2015 р.Б. на 66-му році життя перестало битись серце вірного і незламного сина українського народу, Блаженнішого Мефодія, Митрополита Київського і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Владика зробив чимало для того, щоб Українська Автокефальна Православна Церква розвивалася саме як Помісна Церква, яка є невід’ємною частиною світового православ’я. Він очолював Церкву 15 років. Незважаючи на важку форму діабету, гідно виковував послух Глави Церкви.

Як вважав владика Мефодій, головне завдання Української Автокефальної Православної Церкви на сучасному етапі – це отримання канонічного визнання від Матері-Церкви, тобто від Константинополя. У світі існує 14 Помісних Церков та живе біля 200 мільйонів православних. Усі вони живуть на основі канонічної традиції. Митрополит Мефодій вважав, що давня Київська Церква має історичне право на автокефалію. Будучи Предстоятелем він був готовим тимчасово відмовитись від автокефалії для того, щоб увійти до складу Константинопольского патріархату та здобути канонічне визнання. І в цьому плані помисли владики Мефодія набули реальності через кілька років після його відходу до Бога. Українська Православна Церква (ПЦУ) отримала канонічне визнання!

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія