Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» вперше представив одну зі своїх цінних гравюр у рамках проєкту «Українська сакральна гравюра», який підтримується благодійним фондом «Українська Лавра». Гравюра, виконана на дереві майстрами Лаври у середині XVIII століття, відображає Собор Апостолів і Пророків із зображенням Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Проєкт також включає додатковий дизайн рами, який поєднує стиль українського бароко зі стилем Православної Церкви України (ПЦУ).

Представлення гравюри відкриває нову сторінку у відновленні і популяризації української культурної спадщини

Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» презентує першу гравюру у рамках проєкту «Українська сакральна гравюра»

У рамках ініціативи «Українська сакральна гравюра» та за підтримки благодійного фонду «Українська Лавра», Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» представив першу гравюру зі своєї колекції. Гравюра, відтворена з колекції Лаври, відображає Собор Апостолів і Пророків із зображенням Успенського собору Києво-Печерської Лаври.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Художник-монах Іриней підписав цю роботу, яка датується серединою XVIII століття. Гравюра виконана на дереві і має розмір 13,0х7,8 см. Сюжет гравюри зосереджений на 12 апостолах та Успенському соборі, в якому символічно об’єднані текстами, пов’язаними з історією заснування Лаври та Церкви Христової.

Проте, головною метою цього проєкту було не просто відтворити стародавню гравюру, а внести сучасний контекст у відновлення Лаври як осередку української ідентичності. Для цього було розроблено додатковий дизайн рами, яка підтримує стиль українського бароко та співвідноситься зі стилем Православної Церкви України (ПЦУ).

Дослідники Києво-Печерської Лаври вказують на те, що архітектори та художники, які працювали над спорудами Лаври, вкладали певні зашифровані сакральні символи та молитви у фундамент церков і монастирських приміщень.

Представлення цієї першої гравюри відкриває нову сторінку у проєкті «Українська сакральна гравюра» та відзначає початок спільної роботи Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» та благодійного фонду «Українська Лавра» у популяризації української культурної спадщини.