Ця стаття розповідає про життя і служіння преподобномученика Макарія Канівського, який народився у 1605 році і присвятив своє життя Церкві. Вона описує його шлях від прийняття постригу до призначення настоятелем різних монастирів і мучеництво, що завершилося його смертю в 1678 році.

Святий Макарій Канівський: приклад служіння і віри

Преподобномученик Макарій Канівський, зроду благочестивий, народився у 1605 році в родині Токаревських у місті Овруч. Ще будучи хлопчиком, він вирішив присвятити своє життя Церкві, а його родина ревно дотримувалась Православ’я. Макарій прийняв постриг в Овруцькому монастирі, а в 1638 році був призначений настоятелем Кам’янецького Воскресенського монастиря митрополитом Київським Петром Могилою.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Протягом 33 років святий Макарій керував братією різних монастирів, але в 1671 році Овруцький монастир, який він очолював, був зруйнований турками, і Макарій приєднався до братії Києво-Печерської Лаври. Пізніше його було призначено настоятелем Канівського монастиря, де він був стійкою опорою Православ’я.

У 1678 році турки напали на Канівський монастир, але святий Макарій зустрів їх з хрестом у руках, захищаючи храм і братію. Не змігши домогтися від нього монастирських скарбів, турки через два дні преподобномученику відрубали голову, а храм разом з усім, що знаходився в ньому, спалили. Полум’я не знищило тіла преподобномученика, його поховали на місці згарища. У 1688 році мощі святого були знайдені нетлінними і перенесені в Переяславський Вознесенський монастир.

Пам’ять про преподобномученика Макарія Канівського жива й нині. У 1942 році його мощі були перенесені в місто Черкаси, а від 1965 року перебувають у храмі, що присвячений Різдву Пресвятої Богородиці. Його пам’ять шанують двічі на рік: 7 вересня, в день його кончини, і 13 травня, в день перенесення святих мощей.

Життя, служіння та мучеництво преподобномученика Макарія Канівського залишаються яскравим прикладом віри та самовідданості для нащадків, які продовжують пам’ятати його діла та велич його духовного спадку.

Молитва до преподобномученика Макарія Канівського, архімандрита Овруцького, Переяславського

Преподобномученику Макаріє Канівський, що маєш особливе милосердя до нас, ми благаємо тебе – збережи синів та доньок України, воїнів-захисників у час російсько-української війни. Дай їм мужність духовну та тілесну силу стояти на стражі миру і справедливості та досягти беззаперечної перемоги над ворогом.

Нехай твоя святая рука охороняє їх від небезпек та зла. І нехай твоя благодать дарує їм силу і волю у подоланні супротиву.

Просимо тебе, святий Макарію, моли Бога за наших захисників військовослужбовців, щоб вони завжди були під твоєю молитовною  опікою і захистом. Амінь.

Джерело: Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія