5 лютого 2023 року глава Української Греко-Католицької Церкви архієпископ Святослав (Шевчук) заявив, що єдність православних та католиків має реалізуватися в Україні.

Як повідомляє сайт УГКЦ, за словами єрарха, в УГКЦ «вважають своєю матір’ю Церкву Вселенського патріархату, бо з Константинополя прийшла до нас добра звістка Святого Євангелія». Водночас УГКЦ «живе у повному та видимому сопричасті з наступником апостола Петра Папою Римським».

«Як Церква Київської традиції, ми живемо і свідчимо той стан Церкви на наших землях, в якому вона жила перед поділом, перед схизмою між Римом і Константинополем», – сказав архієпископ Святослав.

Він наголосив, що «цю нашу тисячолітню традицію пам’яті та змагань за єдність між християнами» українські грекокатолики хочуть втілювати і сьогодні.

«Папа Римський, наступник апостола Петра, є служителем вселенської єдності Христової Церкви, її видимим осердям, голосом, який кличе, щоб усі були одним, як це нам заповідав Господь… Як помісна Церква українського народу, ми хочемо впровадити плоди пошуку вселенської єдності в християнський церковний контекст України», – підсумував Шевчук.