Митрополит Київський і всієї України звершив чин освячення ікон, написаних на плитах від бронежилетів, у Свято-Михайлівському соборі. Ці священні зображення, створені українськими митцями в рамках проєкту «АртАрмор», символізують духовну силу та перемогу над російською агресією. Після освячення планується презентувати ікони представникам країн-партнерів як вираз вдячності за допомогу в протидії агресору.

Освячення ікон на бронеплитах: символ духовної звитяги та вдячності

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України 23 травня 2023 року звершив у кафедральному Свято-Михайлівському соборі Чин освячення ікон, написаних на плитах від бронежилетів.

Разом з Предстоятелем автокефальної Православної Церкви України молилися митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, єпископ Васильківський Єфрем, запрошене духовенство, перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, засновник мистецького проєкту «АртАрмор» Олександр Ковальчук, заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ полковник Володимир Яцентюк, іконописець Андрій Охоцький та гості.

Після відправи Його Блаженство звернувся до присутніх зі словом, в якому, зокрема, наголосив на необхідності твердої і непохитної віри у Божу допомогу й перемогу правди, задля наближення нашої власної перемоги над російським агресором. Також Митрополит Епіфаній подякував усім, хто докладає зусиль, щоб надихати інших допомагати Україні у цей непростий час.

Освячені сьогодні ікони, об’єднані в цикл «Духовна звитяга», були створені українськими митцями в рамках проєкту «АртАрмор». Священні зображення написані на бронеплитах від бронежилетів, які «відпрацювали» на війні, були пошкоджені, але стримали ворожі кулі й зберегли життя українським захисникам.
Планується, що ікони на бронеплитах будуть презентовані представникам країн-партнерів, як подяка за допомогу Україні у протидії російській агресії.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)