Представники Української ради церков та релігійних організацій зустрілися з кардиналом Маттео Цуппі, щоб обговорити можливості встановлення справедливого миру в Україні та гуманітарні питання, пов’язані зі збройним конфліктом. Представники УРЦРО висловили свої стурбованості щодо наслідків російської агресії та поділилися своїм баченням миру. Кардинал Цуппі уважно прислухався до їхніх поглядів і запевнив, що позиція українських церков буде врахована в майбутніх миротворчих зусиллях Ватикану.

Зустріч між УРЦРО та кардиналом Цуппі: гуманітарні аспекти війни та шляхи до миру

Представники Української ради церков та релігійних організацій (УРЦРО) зустрілися з посланцем Папи – кардиналом Маттео Цуппі, архиєпископом Болоньським та головою Італійської єпископської конференції, щоб обговорити перспективи досягнення справедливого миру в Україні та гуманітарні аспекти під час війни.

Зустріч відбулася 5 червня 2023 року в Києві у приміщенні Апостольської нунціатури в Україні.

Представники УРЦРО, на чолі з єпископом В’ячеславом Горпинчуком, розповіли кардиналу Цуппі про руйнівні наслідки російської агресії проти України, пояснили бачення українських церков щодо досягнення справедливого миру в Україні та підняли кілька гуманітарних питань.

Кардинал Цуппі уважно прислухався до поглядів представників українських церков та релігійних організацій і запевнив їх, що їхня позиція буде врахована у майбутніх миротворчих діях Ватикану.

Особлива місія глави Італійської єпископської конференції від імені Папи Франциска була оголошена 20 травня.

Раніше, у січні 2023 року делегація Української ради церков та релігійних організацій відвідала Апостольську столицю, де особисто зустрілася з Папою Франциском, главою Римсько-католицької церкви.

Джерело – UCCRO