Митрополит Епіфаній розповідає про особливу традицію поклоніння Чесному Хресту, яка відбувається тричі на протязі богослужбового року. Він пояснює, що вшанування Хреста полягає не лише в згадуванні страшного інструмента смерті, а в високій жертовній любові, що Син Божий виявив через Свій власний жертовний акт на хресті. Ця відданість надихає нас на примноження добра та здатність нести свої хрести, ідучи за Спасителем.

Митрополит Епіфаній розкриває значення триразового поклоніння Хресту

Тричі упродовж богослужбового року ми звершуємо особливе поклоніння чесному Хресту – в день його Воздвиження, в третю неділю Великого посту і нині, в перший день Успенського посту.

Нинішнє свято встановлене на честь благочестивої традиції виносити у цей день частину Хреста Господнього, звершувати молебні та закликати благословення на всіх потребуючих, що зародилася в Царгороді в давній час.

Та чому ми прославляємо Хрест Господній? Хіба не на ньому розіп’яли Спасителя, хіба правильно вшановувати знаряддя вбивства? Ми прославляємо не смертну кару та її знаряддя, але надзвичайну жертовну любов Божого Сина, Який віддав Своє життя на хресті заради спасіння людства.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Господь закликає нас до діяльної любові, і Сам подає нам приклад. Доказом Його любові до нас стає хресна жертва Сина Божого. І подібно до того, як гробниця, в якій поховали тіло Ісусове, з місця жалоби перетворилася на знак воскресіння, так і Хрест – знаряддя мук і страти, став знаряддям нашого спасіння і видимим знаком переможної жертовної любові Божої.

Тож сьогодні, вшановуючи Хрест Господній, піднесімо молитви до Бога, аби навчив кожного з нас жертовної любові, щоб ми були спроможні нести свій хрест й надалі та правдиво йти за Спасителем.
Амінь!