Українська асоціація релігієзнавців та інші організації вже декілька десятиліть вивчають спадщину Арсена Річинського – героя боротьби за незалежну Україну, святий сповідник місцевошанований на Тернопільщині. У 2023 році відбудуться Річинські читання, і оргкомітет планує встановити пам’ятну дошку в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Потрібні кошти на виготовлення дошки, і всіх зацікавлених просять долучитись до збору коштів.

Запрошуємо долучитись до збору коштів на пам’ятну дошку для відомого українського патріота і лікаря Арсена Річинського

Шановні друзі!


Нинішня війна з московитами – це не лише війна технологій, ракет, танків чи літаків. Це також війна ідей, символів, сенсів, світоглядних установок, витрактування історії й відповідна оцінка внесків у її розвиток тих чи інших людей.
Тому, незважаючи на фінансові витрати, в Україні активно перейменовуються вулиці, організації та навіть міста й села. Адже не оцінивши і вшанувавши минуле, важко здобути гідне майбутнє.


Українська асоціація релігієзнавців, Тернопільський національний медичний університет ім.І.Горбачевського, Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України, Кременецький медичний фаховий коледж імені Арсена Річинського та низка інших зацікавлених інституцій уже понад два десятиліття організовують наукові читання (проводяться раз на 2 роки), присвячені подвигу боротьби за незалежну Україну Арсена Річинського (1892 – 1956). Аналізуємо його різноманітну спадщину – від підручників із медицини чи організації пластового руху до богословських статей або ж збірників його пісень. А написана А.Річинським ще у 30-х роках минулого століття книга «Проблеми української релігійної свідомості» у незалежній Україні мала три перевидання.
А.Річинський – випускник медичного факультету Київського університету (1918 року). Був відомим та успішним лікарем, громадсько-політичним і церковним діячем, редактором кількох часописів, композитором, фотографом, краєзнавцем, активістом пласту.


За проукраїнські погляди тричі арештовувався тодішньою польською владою. Зміна влади не змінила долі Річинського – він знову був заарештований уже російськими силовиками, засуджений і помер у засланні.


У 2009 році УАПЦ проголосила його святим сповідником.
У жовтні 2023 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбудуться ХІІ Річинські читання, присвячені 105-річчю закінчення ним цього навчального закладу.


До цієї події оргкомітет планує виготовити пам’ятну дошку, яку буде встановлено біля однієї із аудиторій університету.
Для виготовлення дошки потрібно 60 тисяч гривень. Це – фактично собівартість матеріалів.


Якщо є можливість долучитися до збору коштів посильною сумою – знайте, що ваші гроші працюватимуть на виховання нових поколінь українських фахівців-патріотів. А вони нам дуже потрібні для Перемоги і після Перемоги!


Кошти прохання відправляти на картку 5168 7456 1366 2144 Приватбанк Мазур П.Є.

Нагадаємо:

Молитва

Преславний лікарю і предивний цілителю Арсенію, скорий в недугах заступнику, споглянь милостиво на нас, багатьма хворобами уражених, що перед святою і чудодійною іконою твоєю, в скорботі печально голосимо, жадаючи полегшення і помочі в тяжких стражданнях виснажливих.

Святий Арсене-Богоносцю, — ти чистою душею своєю на небі, посеред небожителей, постійно благаєш Владику і Господа простити і помилувати нас, численними брудними гріхами спокушених, котрі і є причиною мук душі і тіла нашого.

На землі ж дарованим тобі Богом благодатний дар хворих лікувати, від тяжких смертоносних ран зціляти, зневіреним в одуженні — надію повертати на втіху болящим щедро являєш. Тому до тебе, благодатного лікаря, з глибокою вірою припадаємо, очікуючи швидкої духовної розради і зцілення.

Сповіднику Христовий, вчителю і ревнителю святої Церкви Православної, свої теплі молитви до Владики неба і землі вознеси і вимоли утвердити в Ній віру правдиву і спасительну, благодаттю життєдайною огорнути, священиків піклуватись спасінням людей та ревно сповнювати пастирські обов’язки зобов’язати.

Україну нашу від злих людей і влади їхньої оберігати. Сім’ям щастя і добробут послати, вагітним благополучно родити, ув’язненим полегшення та визволення дарувати.

Ангеле земний, похвало і духовна окраса краю нашого, вислухай нас нерадивих, що молимось тобі і припадаємо під захист твій і просимо звернутись до Всещедрого Бога і випрохати народу нашому в благочесті і правді богоугодно пройти земний шлях цього тимчасового життя, і в нагороду незчисленних небесних благ удостоїтись, які не в змозі зір людський осягнути, і мова людська описати, щоб завжди і повсюди словом і ділом, вдячно славити Всесвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

АМІНЬ

Автор: Олександр Саган